Wróć do listy artykułów

Blog

27.02.20

Zespół weselny występuje w salce akustycznej na targach młodej pary.Zespół weselny czy DJ? 

To dylemat, z którym musi zmierzyć się każda para narzeczonych. Jakie rozwiązanie wybrać, aby mieć pewność, że muzyczny klimat spełni oczekiwania nasze i naszych gości?

DJ czy zespół weselny? Jeśli nie wybieramy usługodawcy z polecenia wybór oprawy muzycznej w Dniu Ślubu to nie lada problem. W początkowej fazie planowania ślubu czujemy wręcz przesyt możliwości wyboru rozmaitych usług okołoślubnych. Wrażenie może być złudne, gdyż w rzeczywistości zamówienie lokalu, idealnej sukni czy dobrego zespołu weselnego wymaga czasem wręcz rocznego wyprzedzenia. Jeśli znamy datę ślubu, poszukiwania profesjonalnej oprawy muzycznej należy rozpocząć jak najwcześniej. Jest to z pewnością jedna z ślubnych usług, na których nie należy oszczędzać podczas planowania budżetu.

Zalety zespołu weselnego na naszym przyjęciu:

W polskiej tradycji ślubnej utarło się, że profesjonalny zespół weselny to opcja wybierana najchętniej. Kluczowe zalety? Sympatyczna, niepowtarzalna atmosfera muzyki na żywo doceniana szczególnie przez starszych uczestników uroczystości. O jakości decyduje oczywiście doświadczenie zespołu. Znajomość tzw. kanonu piosenek weselnych i różnorodny repertuar dostosowany do wieku uczestników to absolutna podstawa, której oczekujemy od wykonawcy. Możemy też wybrać zespół, który specjalizuje się w określonym gatunku muzycznym np. stylu disco, polskiej muzyce rozrywkowej a nawet… swingu. Niebagatelną rolę w tworzeniu klimatu dobrej zabawy odgrywa komunikatywność członków zespołu i zrozumienie indywidualnych potrzeb młodej pary.  

Zespół weselny występuje w salce akustycznej na targach ślubnych w Krakowie.

Zalety DJ-a lub wodzireja na weselu:

DJ lub profesjonalny wodzirej to rozwiązanie, które zdecydowanie zyskuje na popularności. W obydwu przypadkach mamy do czynienia z osobą, która potrafi doskonale wyczuć nastrój uczestników przyjęcia, dopasować repertuar do wieku publiczności i zaangażować do zabawy. Wbrew pozorom jest to bardzo trudne zadanie, wymagające doświadczenia i doskonałych umiejętności komunikacyjnych. Równie ważnym będzie dobór repertuaru na podstawie wytycznych uzyskanych od narzeczonych. Do zadań wodzireja należy m.in. przeprowadzenie oczepin i wszelkiego typu zabaw weselnych z udziałem gości. 

Występ wodzireja i saksofonisty na scenie targów ślubnych w Gdańsku.

Zespół weselny — DJ — my — goście

Na koniec opcja mieszana, na którą decyduje się coraz więcej par młodych. Jeśli wśród naszych gości znajdują się przedstawiciele zarówno starszego, jak i młodego pokolenia, weźmy pod uwagę zamówienie zespołu i DJ-a. Muzyka na żywo może towarzyszyć nam w pierwszej, bardziej oficjalnej części przyjęcia, DJ poprowadzi za to część wieczorną np. w klimacie szalonego disco. Warto postawić nacisk na zaangażowanie gości w zabawę. Pamiętajcie, że jako państwo młodzi jesteście też gospodarzami przyjęcia. Porozmawiajcie z zespołem i wybierzcie zabawy, które przypadną do gustu większości zaproszonych uczestników. 

Przeczytaj również

...

10.12.2018

Kino plenerowe na weselu

Jak sama nazwa wskazuje kino plenerowe to nic innego jak seans filmowy pod gołym niebem. Historia kina plenerowe sięga lat trzydziestych ubiegłego wieku...


...

29.04.2018

Grawer na obrączkach ślubnych

Obrączki to nieodłączny element każdego ślubu, to także symbol, który od dnia ślubu aż po kres naszych dni towarzyszy nam na serdecznym palcu w codziennym życiu małżeńskim...

...

11.04.2018

5 rzeczy, na których nie warto oszczędzać organizując ślub i wesele

„Nie można w tym dniu oszczędzać na wszystkim” – pomyślicie – pełna zgoda! Na pewnych elementach ślubnej ceremonii oraz weselnej zabawy oszczędzać nie należy…

Media partnerskie