10 najlepszych prezentów na pierwszą rocznicę – Targi Ślubne – Targi Młodej Pary

10 najlepszych prezentów na pierwszą rocznicę

Pierwsza rocznica ślubu to niezwykłe święto. Pierwszy rok małżeństwa jest podobno najtrudniejszy. Młode małżeństwo uczy się życia razem, dopasowuje swoje charaktery i przyzwyczajenia. Wspomnienia ze ślubu są niezwykle silne. Jedno jest pewne: taki dzień warto uczcić w ulubiony sposób, złożyć życzenia ukochanej osobie i podarować coś miłego. Rodzina też gratuluje rocznicy i obdarowuje młodych małżonków prezentem.

Prezent na pierwszą rocznicę ślubu

Ukochana osoba to największe szczęście, jakie przytrafia się człowiekowi. Pomysłów na świętowanie pierwszej rocznicy ślubu jest wyjście do kina/teatru/na koncert, romantyczna kolacja przy ulubionym winie. Jeszcze w uszach pobrzmiewa Marsz Mendelssoha i pamięta się cały układ pierwszego tańca, a młode małżeństwo uświadamia sobie, że minął rok od ślubu. W pierwszej chwili nie wiadomo, co sprezentować najdroższej osobie. Dla kogoś, kto kocha podróże, warto kupić wyjątkową, personalizowaną mapę świata na ścianę. Można na niej zaznaczać miejsca planowanych podróż. Znakomitym pomysłem na prezent na rocznicę  jest album na zdjęcia z imionami małżonków – można umieścić zdjęcia ze ślubu  i pierwszego roku małżeństwa. Jest to wspaniała pamiątka, która będzie towarzyszyła parze przez wiele lat. Prezentem na pierwszą rocznicę ślubu jest poduszka z sentencją o miłości i imionami kochających się osób. Deska do  serów z motywem serca i imionami pary to piękny i pożyteczny prezent na rocznicę. Popularnym upominkiem są okolicznościowe kubki, zestawy do drinków, ramki na zdjęcia, breloczki – połówki serca z grawerem, złote, srebrne lub platynowe róże, czy japońskie drzewka szczęścia. 

Prezenty dla niej

Prezent musi być dopasowany do kobiety i nawiązywać do uczucia, jakie łączy młodych małżonków. Pierwsza rocznica ślubu to rocznica papierowa, więc doskonałym nawiązaniem będzie album na zdjęcia, oczywiście z imionami małżonków. Zawsze mile widzianym prezentem na rocznicę jest biżuteria, bielizna, serce z grawerem, czy poduszka ze zdjęciem ślubnym. Ciekawym upominkiem jest miś ubrany w koszulkę ze zdjęciem, np.: z pierwszego roku małżeństwa.

Prezenty dla niego 

Panowie najczęściej wolą praktyczne prezenty. Doskonałym upominkiem na rocznicę ślubu będzie drewniany stojak na wino z imieniem męża lub zestaw do grilla w eleganckiej teczce. Oryginalnym pomysłem na rocznicową niespodziankę mogą być puzzle wykonane ze zdjęcia pary lub nadmuchiwany kufel do chłodzenia piwa.

Prezenty rocznicowe dla rodziców i dziadków

Rocznica ślubu rodziców to okazja do podarowania im czegoś niezwykłego, co sprawi, że uśmiech pokaże się na ich twarzy. Powinno być to coś, co chwyci za serce i będzie im towarzyszyło przez wiele lat, np.: statuetka z imionami obdarowanych, kubki rocznicowe, maskotki ze zdjęciem, stojaki do wina, przedmioty ze srebra, złota, stali szlachetnej z grawerem, poduszki okolicznościowe, wszelkiej formy skarbonki z imionami obdarowanych.

Wybór prezentów rocznicowych jest olbrzymi. Przeglądając oferty sklepów z upominkami każdy znajdzie coś, co chce kupić ważnej dla siebie osobie. Wśród propozycji upominków są prezenty romantyczne, eleganckie i z humorem.