Animacje na weselu — atrakcja nie tylko dla dzieci! – Targi Ślubne – Targi Młodej Pary

Animacje na weselu — atrakcja nie tylko dla dzieci!

Dzisiejsza młoda para, organizując wesele, praktycznie staje na głowie, by zapewnić swym gościom jak najlepszą zabawę i maksymalnie umilić im czas podczas przyjęcia. Czasy, w których, by się dobrze bawić, wystarczyła muzyka i kawałek parkietu, odeszły w zapomnienie, teraz gościom zapewnia się moc atrakcji. Organizując duże wesele, na które zaprasza się rodziny wraz z pociechami, trzeba pomyśleć o zapewnieniu rozrywki również najmłodszym gościom. I tu z pomocą przyjdzie zorganizowanie animacji na weselu, dzięki którym dzieci z pewnością nie będą się nudzić! 

Dlaczego warto pomyśleć o dodatkowych animacjach na weselu?

Wesele to impreza dedykowana raczej dorosłym uczestnikom, jednak jeśli zaprosiliśmy na nie niepełnoletnich gości, musimy zadbać o zapewnienie im odpowiednich atrakcji. Bardzo przydatne jest wynajęcie sali na wesele, która posiada kącik dedykowany dzieciom lub nawet ogródek z placem zabaw, jednak nie każdy lokal ma taką opcję w ofercie. Ponadto dzieci szybko się nudzą, więc zwykła huśtawka czy kolorowanka nie na długo zajmie im czas. Dlatego bardzo korzystną propozycją jest zatrudnienie profesjonalnego animatora lub animatorów – w zależności od ilości zaproszonych na wesele dzieci. Animacje na weselu to nic innego jak zorganizowanie dzieciom czasu, zapewnienie nim licznych atrakcji w postaci konkursów, gier i zabaw. Najmłodsi uczestnicy przyjęcia weselnego dzięki takiej atrakcji będą mogli się lepiej poznać z innymi dziećmi, będą pod stałą opieką i do tego świetnie spędzą czas. Rodzice z pewnością również docenią animacje na weselu, gdyż będą mogli się spokojnie bawić gronie dorosłych uczestników wesela, nie martwiąc się przy tym ani o bezpieczeństwo dziecka, ani o znalezienie zajęcia swojej pociesze.

Kobieta prezentuje bańki mydlane dzieciom na targach slubnych w Krakowie.

Szeroki wybór atrakcji na każdą kieszeń

Animacje na weselu mają ogrom zalet, ale jeśli zastanawiacie się, czy warto inwestować w taką atrakcję dla dzieci, to odpowiedź brzmi: jak najbardziej! Dlaczego? Dlatego, że wbrew pozorom animator wcale nie musi słono kosztować! Oferta przygotowywana przez firmy zajmujące się animacjami na weselach i innych imprezach okolicznościowych jest bardzo zróżnicowana. Zazwyczaj dostępnych jest kilka pakietów, które podzielone są w zależności od czasu, na jaki animator ma zostać zatrudniony oraz ilości zabaw, jakie ma zorganizować. Ceny zaczynają się już od 500 zł, zatem nie jest to wielki koszt, biorąc pod uwagę liczne korzyści płynące ze zdecydowania się na taką atrakcję dla najmłodszych. Pełą gamę tego typu ofert znajdziemy nie tylko w sieci, ale i na targach ślubnych w Krakowie, Warszawie, Ostródzie czy Gdańsku. To okazja, by spróbować wszystkiego na żywo i porozmawiać z usługodawcami w cztery oczy.

Wystawca na targach ślubnych prezentuje działanie animacji dla dzieci i dorosłych.

Animacje na weselu dla małych i dużych

Nikt nie powiedział, że do animacji na weselu nie mogą dołączyć też dorośli! Jeśli goście weselni chcą poczuć się jak dzieci, mogą wraz z najmłodszymi uczestniczyć w zabawach organizowanych przez animatorów. A która pociecha nie będzie skakać z radości, kiedy jej tatuś zostanie pomalowany jak lew, albo jeśli mamusia wejdzie w rolę ciuciubabki? Niektórzy animatorzy mają w swojej ofercie również pakiety zawierające zabawy dla dorosłych – opcja ta również będzie świetną formą rozrywki urozmaicającej wesele! 

Animatorzy zawsze mają ze sobą szereg gadżetów, akcesoriów i rekwizytów, dzięki czemu każde dziecko z pewnością będzie miało zajęcie. Poza przebierankami, malowaniem buzi, grami i konkursami, animatorzy zapewniają często dmuchane zamki, a także coś dla dzieci, które nie lubią zabaw typowo ruchowych, czyli malowanki, kredki, farbki, plastelinę, itp. Jak widać, zapewnienie animacji na weselu daje ogrom możliwości, które z kolei zapewnią zarówno małym, jak nieco większym gościom wspaniałą zabawę!