Atrakcje na wesele. Jak zabawić gości? – Targi Ślubne – Targi Młodej Pary

Atrakcje na wesele. Jak zabawić gości?

Wesele to niecodzienna uroczystość. Para młoda chce, aby ich przyjęcie pozostało w pamięci gości jako wydarzenie niezwykłe, odbiegające od przyjętego schematu. Urozmaicenie wesela polega głównie zaproponowaniu gościom ponadstandardowych atrakcji. W polskiej, rodzimej tradycji wesela trwają całą noc i nie wystarczy zatrudnić dobrego DJ-a lub przebojowy zespół, aby zapewnić weselnikom moc atrakcji przez całe przyjęcie.

Czym kierować się, wybierając atrakcje weselne?

Dodatkowe atrakcje weselne zyskują na popularności. Młoda para znając swoich gości powinna zdecydować, jakie atrakcje wybrać, aby były ukłonem w stronę weselników. Najważniejsze to kierować się poczuciem humoru i estetyki. Należy rozplanować atrakcje, aby stanowiły część wesela, a nie jego całość – mają być urozmaiceniem przyjęcia. Goście muszą mieć czas zjedzenie i tańce. To para młoda ma być w centrum uwagi. Atrakcje na wesele powinny być tak dobrane, aby uciszyły gości w różnym przedziale wiekowym.

Najpopluarniejsze atrakcje weselne

Jedną z najpopularnijeszych atrakcji na wesele jest pokaz baniek z agregatu. Można go zorganizować w dowolnym momencie wesela, nawet na sali weselnej, choć rozsądniejszym wyjściem będzie zaproszenie gości na wyjście na pokaz baniek przed lokal weselny. Popularne jest wynajmowanie zamku dmuchanego dla najmłodszych weselników. Bańki i zamek sprawiają, że dzieci na weselu nie nudzą się, a uśmiech nie schodzi im z twarzy. Coraz modniejsze są pokazy multimedialne zdjęć z dzieciństwa lub z historii związku, zwłaszcza jako element podziękowań dla rodziców. Karaoke to zawsze trafiony pomysł – chętnych do śpiewania na weselu nie powinno zabraknąć, zwłaszcza po kilku procentowych kieliszkach. Hitem ostatnich lat jest fotobudka, w której można sobie wykonać zdjęcia ze ślubu w śmiesznym wydaniu i doskonale się przy tym bawić. Przy wyjściu z miejsca zaślubin można wypuścić balony helem. Bańki polecane są  tylko w ciepły dzień i raczej w plenerze obok sali weselnej. Porady, jak uatrakcyjnić wyjście z ceremonii ślubu znajdują się we wspisie o 10 topowych atrakcjach weselnych.

Wystawcy na targach slubnych prezentują zwiedzającym siebie oraz swoje usługi na stoiskach.

Wybór atrakcji na wesele a budżet państwa młodych

Atrakcje na wesele dobrze jest wybierać z kalkulatorem w ręku. Więcej środków potrzeba na wynajęcie iluzjonisty lub drink-baru. Niedużym kosztem można natomiast zorganizować pokaz mulimedialny zdjęć, pokaz balonów, baniek lub karaoke. Warto poprosić o pomoc świadków lub któregoś z gości, kto ma jakieś ciekawe uzdolnienia, np.: pięknie gra na gitarze i zgodzi się zagrać minikoncert lub jest mistrzem tańca i nauczy gości kilku kroków w wybranym tanecznym stylu. Atrakcje weselne nie muszą być bardzo drogie i nadwyrężać budżetu nowożeńców.

Zabawa dopasowana do naszych gości

Wybierając atrakcje weselne, warto pamiętać, aby je dobierać do gustu gości. Najczęściej sprawdzają się fotobudka, karaoke, krótkie pokazy. Ciekawym pomysłem jest pierwszy taniec we specjalnej mgle, wytworzonej przez generator pary.

 Atrakcje na weselu sprawiają, że przyjęcie staje oryginalne i na pewno jest udane. Nowożeńcy i goście mają co wspominać przez wiele lat. Atrakcje powinny być miłym dodatkiem, nie mogą zdominować wesela.