Fotobudka na weselu — wady i zalety – Targi Ślubne – Targi Młodej Pary

Fotobudka na weselu — wady i zalety

Organizując wesele, chcemy umilić czas naszym gościom, wprowadzając rozmaite atrakcje i dodatkowe rozrywki. W ostatnim czasie standardem na przyjęciach weselnych stała się fotobudka, czyli miejsce, w którym goście i państwo młodzi mogą sobie zrobić zabawne pamiątkowe zdjęcia. W dzisiejszym wpisie zastanowimy się, czy taka forma urozmaicenia zabawy ma więcej plusów czy minusów oraz odpowiemy sobie na pytanie: czy fotobudka na weselu to już konieczność, a może chwilowa moda?

Fotobudka — gwarancja dobrej zabawy!

Niewątpliwie fotobudka na weselu to doskonała zabawa i świetna odskocznia od oficjalnej atmosfery ślubu. Zarówno państwo młodzi, jak i goście dzięki tej atrakcji będą mieli wspaniałe pamiątki w postaci zabawnych zdjęć. Taka forma zdecydowanie przewyższa sztywne, ustawiane przez fotografa pozy i wymuszone uśmiechy. Fotobudka pełni również niezastąpioną atrakcję dla najmłodszych gości państwa młodych, bo które dziecko nie lubi się przebierać w maski, peruki czy kolorowe kapelusze? Jak się okazuje, dorośli uczestnicy zabawy weselnej również świetnie się odnajdują pośród tych przebieranek, co czyni ją jeszcze bardziej udaną. 

Na stoliku leżą różnorodne atrybuty i przebrania używane do robienia śmiesznych zdjęć w fotobudce podczas wesela.

Minusy, o których musisz wiedzieć

Niestety, jak to w życiu bywa, „każdy kij ma dwa końce” i fotobudka na weselu ma też kilka wad. Pierwszym, podstawowym minusem tej formy zabawy jest czas, jaki goście weselni poświęcają na korzystanie z tej formy atrakcji. Często zdarza się, że pod wpływem procentów fotobudka jest wręcz oblegana przez uczestników przyjęcia. Jednak jest na to rozwiązanie. Aby uniknąć zdominowania wesela przez fotobudkę, wystarczy zaplonować czas, w jakim będzie ona dostępna. Może to być godzina lub dwie, w zależności od liczby zaproszonych gości. W przypadku gdy mamy jasno określony plan wesela i ograniczony czas na sesję zdjęciową w fotobudce, wszystko odbędzie tak, jak sobie tego życzą nowożeńcy. Jednak to nie jedyny minus takiej formy rozrywki. Sporą wadą fotobudki jest mocno ograniczone miejsce w środku. Swobodnie zmieści się w niej dwie osoby, a maksymalnie cztery, w związku z czym goście weselni będą musieli zapomnieć o zabawnych zdjęciach w dużej grupie. Na ten problem również mamy świetne rozwiązanie! Kto powiedział, że Państwo Młodzi wraz z gośćmi nie mogą się przebrać w dostępne rekwizyty i zapozować do zdjęcia robionego przez fotografa? Dzięki temu każdy na fotografii się zmieści i stanie się ona niewątpliwie jedną z najciekawszych pamiątek!

Różne warianty fotobudki na weselu

Fotobudka na weselu może mieć różne formy i niekoniecznie musi to być ciasne pomieszczenie wynajmowane od studia fotograficznego. Ciekawym pomysłem jest zaaranżowanie otwartej fotobudki, czyli miejsca, w którym będą dostępne wszelkie zabawne rekwizyty. W przypadku zdecydowania się na taką formę warto zagospodarować niewielką przestrzeń na sali do tańczenia, zadbać o ładne, jednolite tło oraz porozmawiać z fotografem o możliwości robienia przez niego zdjęć. Goście będą mieli również możliwość robienia sobie zdjęć za pomocą swoich telefonów, zatem zbiór pamiątek z wesela w takiej formie znacznie się powiększy! Kolejną niestandardową formą fotobudki jest dmuchana kabina, która zapewnia znacznie większą przestrzeń do robienia zdjęć. Specyfika jej funkcjonalności jest bardzo zbliżona to tradycyjnej fotobudki, jednak sama forma, jak i wspomniana wcześniej większa przestrzeń, dają ją jej sporą przewagę. Na rynku znajdziemy także stylowe retro samochody czy drewniane konstrukcje przeznaczone do robienia zabawnych zdjęć na każdym przyjęciu.

Grupa ludzi testuje retro fotobudkę w stylowym ogórku na targach slubnych.

Fotobudka jest bardzo popularną atrakcją na wesele, co nie dziwi, gdyż łączy w sobie urozmaicenie zabawy i dostarczenie niebanalnych pamiątek. I mimo, iż nie jest bez drobnych wad, państwo młodzi bardzo chętnie umieszczają ją na swoim weselu. Jedno jest pewne – zabawa w robienie sobie zdjęć w śmiesznych stylizacjach na pewno nie będzie nudna, a co za tym idzie wesele z taką formą rozrywki na długo zostanie w pamięci nie tylko państwa młodych, ale i wszystkich gości! Nie jesteście przekonani? Wpadnijcie na najbliższe targi ślubne w Gdańsku i przetestujcie tę atrakcję sami!