Jakie kwiaty na bukiet ślubny? – Targi Ślubne – Targi Młodej Pary

Jakie kwiaty na bukiet ślubny?

Bukiet to zwieńczenie stylizacji panny młodej. Musi przetrwać długie godziny bez wody, co oznacza, że nie wszystkie kwiaty nadają się do tego celu. Wybór nie jest łatwy, ponieważ kompozycja powinna pasować do gustu posiadaczki, jej urody, sukni ślubnej i charakteru imprezy.    Nawet najlepiej dobrana wiązanka, która nie zadowoli panny młodej, nie będzie pięknym dodatkiem, a okaże się koszmarnym niewypałem.

Bukiet panny młodej 

W dniu ślubu panna młoda jest najważniejszą osobą – na niej skupia się wzrok gości. Wariacji kwiatowych na dzień ślubu jest sporo. Bukiet ślubny jako jedna z pierwszych rzeczy przyciąga uwagę w kierunku panny młodej. Najbardziej klasycznymi kwiatami wybieranymi do bukietu ślubnego są: lilie, orchidee, peonie czy róże. Do sukienek bogato zdobionych z dużą ilością haftów, koronek i falbanek najlepszym wyborem będzie skromniejszy bukiet.  Styliści ślubni radzą, aby stawiać na kwiaty sezonowe: frezje, lewkonie  irysy, dalie, tulipany, piwonie, mieczyki, lawenda,  wrzosy, hortensje, margerytki, goździki, tulipany, hiacynty,  zawilce, jaskry, kalie. Wiązanka kwiatów panny młodej powinna być o kilka tonów mocniejsza niż odcień sukni.

Bukiet dopasowany do klimatu wesela 

Bukiet ślubny powinien być dopasowany do stylu wesela. Jeżeli strój panny młodej i forma wesela są klasyczne ,to do bukietu pasują najlepiej: róże, maki, hortensje, piwonie, kamelie oraz kwiaty  polne. Przy weselach w stylu rustykalnym, vintage, romantycznym najlepiej sprawdzają się kwiaty  w odcieniach: pudru, błękitu, brązu i bieli gardeny, goździki, kamelie, lawendę, hortensje, kwiaty polne. Na ślub w stylu nowoczesnym styliści polecają na bukiet ślubny połączenie kwiatów długich i krótkich. Orchidee, tulipany, róże, lub kamelie o pastelowych barwach to idealne kwiaty do takich kompozycji.

Ulubione kwiaty panny młodej

Najważniejsze, aby bukiet ślubny składał się z kwiatów, które lubi panna młoda, aby był spełnieniem jej marzeń i oczekiwań i doskonale prezentował się na tle sukienki. Bukiet panny młodej pięknie wygląda na tle uśmiechniętej i szczęśliwej posiadaczki.

Sezonowy bukiet ślubny

Kwiaty do bukietu ślubnego można dobierać każde do pory roku. Kwiaty cechują się sezonowością i trzeba o niej pamiętać wybierając kwiaty na ślub. Najwięcej kwiatów kwitnie wiosną i latem. Są też kwiaty jesienne i całoroczne. Ważny jest także kształt bukietu, ponieważ inne kwiaty dobiera się do bukietów kaskadowych, a inne do kulistych.

Warto pomyśleć o butonierce – kwiatowym akcencie do marynarki pana młodego. Najlepiej, aby była w takim samym kolorze, jak bukiet panny młodej.