Kamerzysta na weselu – po co i dla kogo? – Targi Ślubne – Targi Młodej Pary

Kamerzysta na weselu – po co i dla kogo?

Dzień ślubu i wesela to dla pary młodej niezwykle stresujący czas. Narzeczeni chcieliby, aby wszystko wypadało jak najlepiej i  zapamiętać go ze wszystkimi szczegółami. Zdjęcia są oczywiście przepiękną pamiątką, ale  nie oddadzą całego przebiegu uroczystości – wypowiedzianej przysięgi, życzeń, muzyki, itp. Film z wesela to dokładne odwzorowanie wydarzeń. Obecnie nikt nie kręci przez 7 godzin tańców uczestników, a film z wesela może być naprawdę oryginalną pamiątką.

Kamerzysta na wesele – czego się obawiać i czego oczekiwać?

Jeszcze kilkanaście lat temu obecność kamerzysty na weselu była standardem. Goście nie mieli swoich kamer, więc rolą kamerzysty było udokumentowanie przebiegu ślubu i wesela. Zmieniły się czasy, zwiększyła dostępność do kamer – ma ją każdy posiadacz telefonu. Dlatego też wiele par zastanawia się, czy korzystać z kamerzysty na weselu i wydać na cel od 2000 do 6000 złotych? Narzeczeni obawiają się, że videofilmowanie wesela to będzie rejestrowanie wszystkich tańców gości i w gruncie rzeczy powstanie z tego nudny film. Obecnie  wzrosła jakość usług i można wykonać pokaz sjadów lub teledysk ze ślubu i wesela do wybranego przez klientów utworu muzycznego. Taki film z wesela to z pewnością oryginalna pamiątka, która wraz z fotoreportażem z pewnością utrwali piękne chwile w pamięci małżonków i będzie wielokrotnie pokazywana przy okazji spotkań rodzinnych. Klienci mogą oczekiwać wysokiej jakości usług, wykonania filmu najnowocześniejszym sprzętem, dopasowania filmu z wesela do wymagań zamawiających i pięknej oprawy materiału.

Różnorodne oferty kamerzystów na wesele

Nie istnieje jedna, standardowa oferta kamerzysty na weselu. Każdy profesjonalista, który zajmuje się wideofilmowaniem wesel, ma bogatą weselną ofertę.  Pomocne w wyborze kamerzysty na wesele mogą okazać się rady na w naszym wpisie o weselnym wideo.

Co powinno się znaleźć w umowie z kamerzystą na wesele?

Film z wesela powinien być pamiątką na wiele lat i musi spełniać oczekiwania młodych małżonków. Dlatego, aby zabezpieczyć swoje interesy, warto podpisać z kamerzystą umowę. Dla kamerzysty wesele to zwykły dzień pracy. Umowa z kamerzystą na wesele powinna zawierać dane stron (wraz z numerami dowodów zleceniodawców i numerem NIP oraz adresem wykonawcy usługi), określenie, że umowa dotyczy wykonania dzieła w postaci filmu z uroczystości ślubu i wesela Pana…/ Pani…, zwanych dalej „Parą Młodą” i przeniesienia własności gotowego dzieła na Zamawiającego. Umowa zawiera datę wesela i plan przebiegu, który państwo młodzi muszą dostarczyć w formie pisemnej. Wykonawca zobowiązuje się do nagrania filmu, który ma trwać 2-3 godziny i zawierać sceny zaakceptowane przez Zamawiającego. Umowa określa nośnik filmu i przeniesienie na Zamawiającego własności 5 kopii dzieła. Kolejnym punktem jest termin wykonania dzieła, np.: do miesiąca i sposób dostarczenia klientom. W umowie trzeba zapisać kwotę wynagrodzenia i sposób zapłaty oraz ewentualną zaliczkę. Umowa powinna zawierać przeniesie praw autorskich na zamawiającego oraz podpisy.

Dobry filmowiec zrealizuje Wasze szalone pomysły

Profesjonalny kamerzysta na weselu zrealizuje wszystkie oczekiwania pary, np.: podziękowania dla gości, rodziców, czy właścicieli sali. Umieści na filmie widok miejsca ślubu, a nawet krótkie wypowiedzi gości, wykona specjalne tło.

W dobie szerokiego dostępu do technik kamerowania dla każdego, profesjonalny film z wesela przeszedł swoistą metamorfozę i z nudnego oglądania tańczenia i jedzenia, stał się ciekawą pamiątką, która warta jest swojej ceny. Może zawierać najważniejsze momenty w pięknej oprawie.