Księga pamiątkowa na weselu  – Targi Ślubne – Targi Młodej Pary

Księga pamiątkowa na weselu 

Ślub to wyjątkowy dzień – narzeczeni przysięgają sobie miłość, wierność i bycie razem niezależnie od okoliczności. W tym wyjątkowym dniu towarzyszą im zaproszeni goście – rodzice, rodzeństwo, dziadkowe, dalsza rodzina, przyjaciele. Dostają prezenty i wręczają drobne upominki gościom. Na ślubie i weselu robi się setki zdjęć. Cały czas modne jest videofilmowanie. Są to piękne pamiątki, które na wiele lat będą przypominały o tym wyjątkowym dniu. Wyjątkową pamiątką jest wśród nich księga gości, w której swoje wpisy zostawiają zaproszeni weselnicy.

Niezwykła pamiątka z wesela 

Księga pamiątkowa to jedna z najbardziej oryginalnych pamiątek na weselu, ponieważ zawiera wpisy gości. Mogą to być dedykacje, wierszyki, a nawet niewielkie rysunki oddające poczucie humoru weselników. Księga pamiątkowa może zawierać również zdjęcia z wesela, np.: z fotobudki. Dzięki księdze gości cząstka wyjątkowego dnia i wszystkich uczestników zabawy pozostanie z małżonkami na długie lata. Księgi pamiątkowe mają różne formaty. Objętość kartek to zwykle od 5 do 70 stron.

Po co Wam księga gości weselnych?

Pamiątek z wesela nigdy nie jest za wiele. Księga gości to ślad każdej osoby zaproszonej na zabawę weselną – miłe słowa skierowane do Młodej Pary. Dzięki niej małżonkowie mogą w dowolnym powracać do najpiękniejszych chwil, opowiadać o osobach, które im wtedy towarzyszyły, czytać życzenia, przywoływać uczucia, jakich wtedy doświadczali i wspominać po latach osoby, których już nie ma między nimi, a pozostały w pamięci i we wpisie w księdze pamiątkowej. Składane życzenia są ulotne, a te wpisane do księgi pozostają na całe życie.

Pomysły na nietypową księgę pamiątkową z wesela

Dostępne są tradycyjne księgi pamiątkowe oraz w wersji nietypowej, np.: puzzli, serca, drewniane, proste klocki Jenga (gładkie klocki, na których można pisać), dekoracyjnych kamyków, skrzynki na listy, specjalnie przygotowanej tkaniny, drewnianej ławki, obrazu do wypisania lub instrumentu muzycznego. Księga gości może być najbardziej zwariowanym akcentem. Najważniejsze, że na weselu położyć ją w widocznym i łatwo dostępnym miejscu, aby każdy z zaproszonych gości mógł podpisać się na pamiątkę. Księgi gości najczęściej są personalizowane. Możliwe jest umieszczenie zdjęcia nowożeńców na stronie tytułowej lub ulubionych cytatów pary. Wzorów do wyboru jest mnóstwo, każdy sklep internetowy z branży ślubnej ma swoje wzory ksiąg pamiątkowych. Zdecydowanie dominują wzory florystyczne.

Przed weselem trzeba podjąć decyzję, jak długo będzie dostępna księga – czy przez całą imprezę, czy tylko do północy. Zdarza się, że goście w miarę wypijanego alkoholu, mogą mieć coraz bardziej ułańską fantazję i wpisywać niestosowne teksty, których po weselu wstydzą się jako ich autorzy. Zachęcenie i przypominanie do wpisywania się to zadanie dla wodzireja i DJ-a. Osoby zapewniające oprawę muzyczną też mogą wpisać się do księgi, o ile nowożeńcy wyrażą wolę posiadania wpisu od muzyków, którzy przez całe wesele gwarantowali wspaniałą zabawę.