Top 10 atrakcji weselnych – Targi Ślubne – Targi Młodej Pary

Top 10 atrakcji weselnych

Pary młode na miarę XXI wieku starają się maksymalnie umilić czas swoim gościom weselnym. Tradycyjny poczęstunek i zabawa taneczna w dzisiejszych czasach już nie wystarczają i narzeczeni prawie stają na głowie, by urozmaicić swoje wesele, a nawet i samą ceremonię zaślubin. Atrakcji weselnych jest tak naprawdę co niemiara, ale jakie najlepiej się sprawdzą? Warto zainwestować w barmana, czy lepiej postawić na fotobudkę? A może zaskoczyć wszystkich i stworzyć na weselu strefę chill? Z tego wpisu dowiedzie się, jakie atrakcje weselne sprawdzą się najlepiej na Waszym przyjęciu!

Atrakcje podczas ceremonii ślubnej

Ślub to piękna i dostojna ceremonia, którą zazwyczaj traktuje się bardzo poważnie i wzniośle. Są też tacy, którzy mają spory dystans do siebie i do tego typu uroczystości, a co za tym idzie chcą ją trochę urozmaicić. Jeśli i Wy należycie do osób, które chcą mieć ślub inny niż wszystkie, zapoznajcie z naszymi pomysłami na urozmaicenie ceremonii ślubnej.

  1. Zespół muzyczny grający podczas mszy – kwartet smyczkowy, trio dęte, a może chór? To z pewnością wyróżni Wasz ślub!
  2. Orszak druhen i drużbów – jeśli panie są w jednakowych sukienkach, a panowie w takich samych garniturach i posadzicie ich za Wami na środku kościoła, to możecie być pewni, że efekt będzie zachwycający!
  3. Wiersz, piosenka lub fragment Waszej ulubionej książki podczas kazania – można porozumieć się z księdzem w kwestii tego, co chcielibyście usłyszeć w lub zamiast kazania. Goście będą zaskoczeni!
  4. Gołębie, motyle, balony z helem, lampiony lub bańki mydlane po wyjściu z kościoła – to bardzo piękne i ciekawe urozmaicenie, które wyniesie Wasz ślub na wyższy poziom!

Na scenie targow slubnych występuje kobieta grająca na skrzypcach.

Atrakcje weselne podczas przyjęcia

Podczas przyjęcia weselnego mamy znacznie większe pole do popisu, jeśli chodzi o organizację atrakcji dla gości, choćby ze względu na to, że wesele trwa znacznie dłużej niż ślub. Atrakcje weselne cieszące się dużym powodzeniem wśród nowoczesnych par młodych to na przykład:

  1. Fotobudka – to jedna ze sztandarowych atrakcji weselnych, która cieszy się ogromną popularnością zarówno u młodych par, jak i ich gości. 
  2. Drink-bar – barman na weselu to świetna atrakcja, gdyż każdy z gości będzie mógł napić się tego, co naprawdę lubi. Do tego pokazy sztuki barmańskiej są niewątpliwie bardzo ciekawe!
  3. Karaoke – kto nie lubi karaoke? Nawet jeśli ktoś nie lubi albo nie umie śpiewać, to i tak na pewno wszyscy będą dobrze się bawić podczas takiego mini koncertu!
  4. Pokaz multimedialny – pokaz slajdów ze zdjęć opowiadających historię Waszego związku, a może pokaz ze zdjęć ze ślubu swoich rodziców w formie podziękowania dla nich? Każda z tych opcji będzie miłą atrakcją na Waszym weselu!
  5. Iluzjonista – to atrakcja nie tylko dla najmłodszych gości. Dorośli również bardzo chętnie popatrzą na sztuczki magiczne, zwłaszcza gdy któreś z nich będzie specjalnym asystentem magika!

Na scenie Targów Młodej Pary mężczyzna prezentuje pokaz barmański z użyciem ognia.

Plenerowe atrakcje weselne

Świetnie jeśli uda Wam się znaleźć lokal, który posiada piękny ogród, altanę i plac zabaw dla dzieci. Jednak jeśli dom weselny, na który się zdecydowaliście nie posiada takich urozmaiceń, warto pomyśleć o zapewnieniu gościom atrakcji również na zewnątrz. Dzieci będą wniebowzięte, jeśli zorganizujecie dla nich dmuchany zamek bądź zjeżdżalnię. Dorośli natomiast z pewnością będą Wam wdzięczni, gdy będą mogli odpocząć od weselnego zgiełku w strefie chill. Jest to bardzo modna atrakcja weselna w ostatnim czasie. Strefa chill sprzyja rozmowom i integracji gości, pozwala odpocząć i zrelaksować się. Warto wyposażyć ją w wygodne leżaki, poduchy i stoisko z lemoniadą – jesteśmy przekonani, że każdy gość weselny, który będzie chciał na chwilę uciec od głośnej muzyki i weselnego zamieszania, doceni ten gest.

Na hali targów ślubnych prezentują się animatorzy zabaw dla dzieci z całym zewnętrznym placem zabaw na wesele.

Dodatkowe atrakcje weselne to już w pewnym sensie standard. Trzeba jednak do ich przygotowania podejść z głową i zdecydować się na takie, które rzeczywiście będą ukłonem w stronę gości. Nadmiar atrakcji i urozmaiceń na weselu raczej nie będzie mile widziany, trzeba po prostu znaleźć złoty środek. Musicie przy tym pamiętać, że goście muszą mieć czas na zjedzenie posiłku, tańce i towarzyszenie Wam podczas np. krojenia tortu czy oczepin. Jeśli zapewnicie im swego rodzaju park rozrywki na Waszym weselu, nie będziecie w stanie zwołać wszystkich na jakieś małe wydarzenie. Nie zapominajcie, że to jest przede wszystkim Wasz dzień i to Wy powinniście być w centrum uwagi!