Zespół weselny czy DJ?  – Targi Ślubne – Targi Młodej Pary

Zespół weselny czy DJ? 

To dylemat, z którym musi zmierzyć się każda para narzeczonych. Jakie rozwiązanie wybrać, aby mieć pewność, że muzyczny klimat spełni oczekiwania nasze i naszych gości?

DJ czy zespół weselny? Jeśli nie wybieramy usługodawcy z polecenia wybór oprawy muzycznej w Dniu Ślubu to nie lada problem. W początkowej fazie planowania ślubu czujemy wręcz przesyt możliwości wyboru rozmaitych usług okołoślubnych. Wrażenie może być złudne, gdyż w rzeczywistości zamówienie lokalu, idealnej sukni czy dobrego zespołu weselnego wymaga czasem wręcz rocznego wyprzedzenia. Jeśli znamy datę ślubu, poszukiwania profesjonalnej oprawy muzycznej należy rozpocząć jak najwcześniej. Jest to z pewnością jedna z ślubnych usług, na których nie należy oszczędzać podczas planowania budżetu.

Zalety zespołu weselnego na naszym przyjęciu:

  • muzyka na żywo tworząca niepowtarzalny klimat,
  • możliwość wyboru zespołu specjalizującego się w określonym gatunku muzycznym,
  • dopasowanie repertuaru do potrzeb państwa młodych,
  • duży wybór usługodawców.

W polskiej tradycji ślubnej utarło się, że profesjonalny zespół weselny to opcja wybierana najchętniej. Kluczowe zalety? Sympatyczna, niepowtarzalna atmosfera muzyki na żywo doceniana szczególnie przez starszych uczestników uroczystości. O jakości decyduje oczywiście doświadczenie zespołu. Znajomość tzw. kanonu piosenek weselnych i różnorodny repertuar dostosowany do wieku uczestników to absolutna podstawa, której oczekujemy od wykonawcy. Możemy też wybrać zespół, który specjalizuje się w określonym gatunku muzycznym np. stylu disco, polskiej muzyce rozrywkowej a nawet… swingu. Niebagatelną rolę w tworzeniu klimatu dobrej zabawy odgrywa komunikatywność członków zespołu i zrozumienie indywidualnych potrzeb młodej pary.  

Zespół weselny występuje w salce akustycznej na targach ślubnych w Krakowie.

Zalety DJ-a lub wodzireja na weselu:

  • nieograniczony repertuar zależny ściśle od potrzeb państwa młodych,
  • wysoka jakość dźwięku,
  • możliwość wykorzystania własnoręcznie przygotowanej playlisty,
  • DJ może przyjąć tradycyjną rolę wodzireja,
  • możliwość połączenia usług zespołu i DJ-a.

DJ lub profesjonalny wodzirej to rozwiązanie, które zdecydowanie zyskuje na popularności. W obydwu przypadkach mamy do czynienia z osobą, która potrafi doskonale wyczuć nastrój uczestników przyjęcia, dopasować repertuar do wieku publiczności i zaangażować do zabawy. Wbrew pozorom jest to bardzo trudne zadanie, wymagające doświadczenia i doskonałych umiejętności komunikacyjnych. Równie ważnym będzie dobór repertuaru na podstawie wytycznych uzyskanych od narzeczonych. Do zadań wodzireja należy m.in. przeprowadzenie oczepin i wszelkiego typu zabaw weselnych z udziałem gości. 

Występ wodzireja i saksofonisty na scenie targów ślubnych w Gdańsku.

Zespół weselny — DJ — my — goście

Na koniec opcja mieszana, na którą decyduje się coraz więcej par młodych. Jeśli wśród naszych gości znajdują się przedstawiciele zarówno starszego, jak i młodego pokolenia, weźmy pod uwagę zamówienie zespołu i DJ-a. Muzyka na żywo może towarzyszyć nam w pierwszej, bardziej oficjalnej części przyjęcia, DJ poprowadzi za to część wieczorną np. w klimacie szalonego disco. Warto postawić nacisk na zaangażowanie gości w zabawę. Pamiętajcie, że jako państwo młodzi jesteście też gospodarzami przyjęcia. Porozmawiajcie z zespołem i wybierzcie zabawy, które przypadną do gustu większości zaproszonych uczestników.