Wróć do listy artykułów

Blog

09.07.20

Kobieta w białej sukni ślubnej stoi w pomieszczeniu, mając na sobie również piękną ozdobną biżuterię ślubną.Jak dbać o ślubną biżuterię?

Piękna, zadbana biżuteria ślubna to niezwykła ozdoba. Obrączka jest symbolem miłości i małżeństwa, a naszyjnik, kolczyki, czy bransoletka to bardzo cenne pamiątki z tego pięknego dnia. Po kilku latach użytkowania na ulubionej biżuterii widać ślady czasu i nie prezentuje się tak pięknie. Wygląd biżuterii w dużej mierze zależy od sposobów jej pielęgnacji.

Zadbana biżuteria ślubna

Ślubna biżuteria jest szczególna. Chcemy, żeby przez lata była piękna. Najlepiej, aby przechowywać biżuterię w odrębnym opakowaniu wyłożonym miękką tkaniną. Nie należy mieszać biżuterii ślubnej i każdej innej wykonanej ze szlachetnych kruszców z błyskotkami wyprodukowanymi z metalu nieszlachetnego. Naprawdę jest różnica między przechowywaniem złotej biżuterii, a błyskotki ze stali chirurgicznej, chociaż wyglądają podobnie. Nie należy trzeć i mocno przecierać biżuterii twardym materiałem, z uwagi na platerowaną powłokę z metalu szlachetnego, która może ulec uszkodzeniu. Częste przecieranie produktu może spowodować uszkodzenie bądź starcie powłoki z metalu szlachetnego. Niekorzystne dla biżuterii ślubnej jest czyszczenie jej środkami z alkoholem. Wyroby jubilerskie nie powinny być wystawione na działanie światła i kurzu. Do prac manualnych i ogrodowe zalecane jest ściąganie biżuterii, ponieważ  można ona zostać uszkodzona mechanicznie.

Szczególna biżuteria ślubna — obrączki 

Symbolem ślubu są obrączki, które młoda para zakłada w chwili składania przysięgi. O tak ważną biżuterię ślubną należy dbać szczególnie. Sposób pielęgnacji zależy od rodzaju kruszcu, z którego wykonano obrączki. Najlepiej poradzić się w tej kwestii jubilera. A o samym wybieraniu tej wyjątkowej pary pisaliśmy w artykule Jak wybrać obrączki ślubne?

Biżuteria ślubna panny młodej 

Ślub to jedno z najbardziej emocjonujących wydarzeń w życiu. Przygotowania trwają miesiącami i zwraca się uwagę na każdy szczegół. Suknia panny młodej i garnitur to baza dla reszty stylizacji, której dopełnieniem jest biżuteria ślubna. Z zaślubinami wiązane są różne sekrety, które mają zapewnić szczęście. Jednym z nich jest niebieski element w stylizacji. Świetnym wyborem będą złote (kolor złota obojętne) lub srebrne kolczyki z szafirami oraz naszyjnik ze wspomnianym szafirem lub topazem. Jeżeli ktoś nie lubi naszyjników, to może założyć bransoletkę z niebieskim kamieniami. Tradycyjną biżuterią ślubną są perły (naszyjnik lub złota zawieszka z perłą), które świetnie komponują się prostą suknią i pasują do każdego typu urody. Zawieszka może towarzyszyć nawet bardzo strojnej sukni. Przy koronkowej sukni sprawdzą się kolczyki z perłą.

Dodatki pana młodego 

Biżuterią ślubną pana młodego są spinki do mankietów, które są nieodzownym elementem garderoby eleganckiego mężczyzny. Dostępne są  w kolorze żółtego i białego złota oraz dodatkiem drogich kamieni, np.: diamentem i onyksem. Można też wybrać spinki ze stali szlachetnej – idealne dla panów uczulonych na złoto. Elegancki mężczyzna powinien mieć zegarek na skórzanym pasku lub stalowej bransolecie.

Obrączka to biżuteria noszona codziennie. Pozostałe elementy ślubnej biżuterii można założyć w dowolnym momencie. Ślubna biżuteria to przede wszystkim pamiątka z tego wyjątkowego dnia. Wiele osób wierzy, że przynosi szczęście w małżeństwie.

 

 

 

 

 

Przeczytaj również

...

10.12.2018

Kino plenerowe na weselu

Jak sama nazwa wskazuje kino plenerowe to nic innego jak seans filmowy pod gołym niebem. Historia kina plenerowe sięga lat trzydziestych ubiegłego wieku...


...

29.04.2018

Grawer na obrączkach ślubnych

Obrączki to nieodłączny element każdego ślubu, to także symbol, który od dnia ślubu aż po kres naszych dni towarzyszy nam na serdecznym palcu w codziennym życiu małżeńskim...

...

11.04.2018

5 rzeczy, na których nie warto oszczędzać organizując ślub i wesele

„Nie można w tym dniu oszczędzać na wszystkim” – pomyślicie – pełna zgoda! Na pewnych elementach ślubnej ceremonii oraz weselnej zabawy oszczędzać nie należy…

Media partnerskie