Grawer na obrączkach ślubnych – Targi Ślubne – Targi Młodej Pary

Grawer na obrączkach ślubnych

Obrączki to nieodłączny element każdego ślubu, to także symbol, który od dnia ślubu aż po kres naszych dni towarzyszy nam na serdecznym palcu w codziennym życiu małżeńskim. I choć noszenie obrączki ślubnej stało się już konwencją, z którą nie należy dyskutować, na odrobinę szaleństwa i własnego uznania można pozwolić sobie za pomocą personalizacji obrączek.

Niepowtarzalność obrączek ślubnych

Czas wyboru obrączek to jeden z tych niestety nielicznych momentów w procesie przygotowań ślubnych, w którym przyszła para młoda może skupić się jedynie na sobie i na tym, co odpowiada, podoba się i pasuje wyłącznie narzeczonym – bez zastanawiania się nad upodobaniami przyjaciół, gustami ciotek czy oczekiwaniami rodziców. Obrączki ślubne to symbol małżeńskiej miłości, a nie od dziś wiadomo, że ona trójkątów ani tłumów nie lubi. Poświęćcie więc na wybór obrączek tyle czasu, ile wyda się Wam słuszne, by mieć pewność, że na serdecznym palcu będziecie nosić do końca życia powód do dumy, a nie efekt nieprzemyślanej, podjętej w pośpiechu decyzji. A kiedy już wybierzecie swoje wymarzone obrączki – takie, które najlepiej odzwierciedlają i Waszą miłość, i Was samych, pójdźcie o krok dalej i uczyńcie je jeszcze bardziej wyjątkowymi, by mieć pewność, że będą one tak samo niepowtarzalne jak Wasza miłość. Jak to zrobić? Nic prostszego – za pomocą spersonalizowanego graweru.

Zwolenników graweru jest chyba tylu co jego przeciwników – argumenty przemawiające przeciwko grawerowaniu ślubnych obrączek to głównie dodatkowy koszt w i tak na ogół nadwyrężonym weselnym budżecie oraz zachodząca czasami potrzeba odświeżenia graweru po upływie jakiegoś czasu (w zależności od rodzaju kruszywa, na którym się graweruje oraz głębokości samego graweru). Z drugiej strony jednak koszt graweru w porównaniu z innymi wydatkami ponoszonymi w trakcie organizacji wesela to niewielkie kwoty, które traktować należy raczej jako inwestycję niż jednorazowy kaprys, a potrzeba odnowienia graweru może być świetną okazją do odnowienia ślubów małżeńskich czy zorganizowania specjalnej rocznicowej podróży poślubnej czy innej niespodzianki. Bez dwóch zdań– spersonalizowany grawer wart jest swojej ceny, a osobiste wyznanie na obrączce pomoże przetrwać nawet największe zawieruchy w małżeńskim pożyciu – no bo czy można się gniewać na małżonka, który na naszej obrączce przezornie zamieścił słowa: Na dobre i na złe?
Dla tych, których do graweru przekonywać już nie trzeba, ale także dla tych, którym grawer się marzy,ale nie są zdecydowani – w jakiej formie, w którym miejscu, z jakim cytatem, przygotowaliśmy mały przewodnik. Gotowi? Zaczynamy!

Jaki grawer wybrać na Twoją obrączkę ślubną

Przede wszystkim przy wyborze graweru warto zadać sobie pytanie, czy chcecie, by osobiste wyznanie na obrączce ślubnej było widoczne dla wszystkich czy może pełniło funkcję intymnej wiadomości widocznej tylko dla Was. Od tego zależeć będzie miejsce umiejscowienia graweru – w środku pierścionka lub na zewnątrz. Grawery zewnętrzne poza oczywistą funkcją przekazywania pewnego rodzaju informacji w postaci ulubionej sentencji, Waszego motta miłości czy daty ślubu lub zaręczyn, pełnić mogą również funkcję ozdobną – możecie zdecydować się na wygrawerowanie na obrączkach dwóch części jednej sentencji miłosnej lub dwóch elementów łączących się w całość przy złączeniu dwóch obrączek, np. połówek serca. Grawer wewnętrzy ma już charakter bardziej intymny, jego treść przeznaczona jest głównie dla Was, więc może być bardziej osobista, ale wcale nie nudna! Możecie na przykład zdecydować się na grawer 3D, który pozostawia odcisk na serdecznym palcu, który przypomina Wam o małżeństwie nawet po zdjęciu obrączki.

Jaki cytat umieścić na obrączkach ślubnych

Jeśli decydujecie się na grawer w formie napisu, nie ogranicza Was nic poza niewielką powierzchnią obrączki ślubnej, choć i temu, dzięki nowoczesnym technologiom laserowym, można już zaradzić, grawerując nawet maleńkiej wielkości litery, które do odszyfrowania są jedynie za pomocą lupy, co nadaje napisom wykonanym w ten sposób charakteru niejako sekretu zakochanych. Jeśli jednak chcielibyście, aby napis był dobrze widoczny, należy zdecydować się na sentencję nie dłuższą niż kilka słów. Na grawer możecie wybrać Wasze imiona, datę pierwszej randki, datę ślubu lub połączenie tych elementów, ale również któreś z Waszych zabawnych powiedzonek lub przezwisk, których używacie w stosunku do siebie. Jeśli nie macie konkretnego pomysłu na napis na obrączce, możecie sięgnąć do popularnych propozycji, np. dzisiaj, jutro, na zawsze; jedno życie – jedna miłość; miłość to Ty albo gdybym miał wybrać jeszcze raz – wybrałbym Ciebie. Doskonale sprawdzą się także tytuły Waszych ulubionych miłosnych piosenek, zarówno polskich, np. zawsze tam, gdzie Ty, jak i anglojęzycznych, np. I willalways love you czy sentencjepo łacinie, np. amor omniavincit.

Jaką treść może jeszcze nieść grawer w obrączkach ślubnych

Jeśli zamieszczenie na ślubnej obrączce cytatu wydaje się Wam banalne i nie dość wyjątkowe dla uczczenia Waszej miłości, możecie zdecydować się na bardziej ekstrawaganckie formy graweru, np. wyrycie na pierścionku odręcznie napisanej dedykacji dla ukochanej osoby lub napisu, który tworzy logiczną całość dopiero po złączeniu obrączek. Wyjątkowym rodzajem graweru jest ten wykonany w alfabecie Braila, Morse’a czy w kodzie zerojedynkowym – wiadomość przekazana w taki sposób jest wtedy rodzajem wyznania, którego treść, mimo że widoczna dla wielu, zrozumiała jest tylko dla Was. Pomysłem na grawer, którego znaczenie znane jest tylko Wam, może być obrączka, na której zamieścicie zapis nutowy fragmentu Waszej ulubionej piosenki, zapis głosu, odciski palców ukochanej osoby czy fale EKG bicia Waszego serca na widok miłości Waszego życia.

Możliwości graweru na ślubnych obrączkach jest właściwie bez liku, a Wasza wyobraźnia nie powinna się ograniczać jedynie do tych, które prezentujemy powyżej. Każda para obrączek jest tak samo wyjątkowa, jak para narzeczeńska wchodząca w związek małżeński. Pamiętajcie jednak, że szczególnie wymagające zamówienia mogą cechować się wyższą ceną, a także – co ważne w planowaniu działań przedślubnych – dłuższym czasem oczekiwania na ich realizację. Natomiast jako szczęśliwe narzeczeństwo wiecie przecież, że na to, co wyjątkowo piękne i wartościowe, warto czasem trochę poczekać, czyż nie?