Nietypowa biżuteria ślubna — 10 oryginalnych inspiracji  – Targi Ślubne – Targi Młodej Pary

Nietypowa biżuteria ślubna — 10 oryginalnych inspiracji 

Niektóre panny młode decydują się na nietypowe stylizacje ślubne. Do takich stylizacji idealne pasuje nietypowa biżuteria ślubna. Jakie połączenia będą najlepiej do siebie pasowały? Niestandardowe zestawy ślubne stały się hitem tego sezonu!

Ozdoby do włosów na ślub

Ozdoba, na którą ostatecznie się zdecydujemy, powinna pasować do całej stylizacji ślubnej. Należy pamiętać, że pewne typy dodatków do włosów, pasują jedynie do ich konkretnej długości oraz określonego typu upięcia. Jedną z najbardziej popularnych alternatyw, jeżeli chodzi o ślubne ozdoby do włosów jest tzw. fascynator. Pod tym specyficznie brzmiącym słowem kryją się małe kapelusiki ozdobione najczęściej piórkami, woalkami, kryształkami oraz innymi biżuteryjnymi dodatkami. Fascynatory oddają klimat retro, inspirowane są stylem z dawnych lat i najlepiej wyglądają przy upiętych włosach. Kobiety, które decydują się na suknie ślubną w stylu vintage bądź boho, powinny postawić na romantyczny wianek do włosów. Kolorystyka tego typu wianka jest zależna od wyglądu bukietu ślubnego, można ozdobić nim włosy rozpuszczone bądź spięte w warkocz wokół głowy. Wśród królujących ozdób do włosów występuje grzebyk, który  sprawdza się najlepiej przy długich, upiętych włosach. 

Biżuteria na plecy

W ostatnim czasie popularne stały się suknie ślubne z mocnym wycięciem na plecach, najczęściej w kształcie litery ,,V”. Wśród biżuterii ślubnej ponadczasowym rozwiązaniem jest biżuteria na plecy, która może występować w postaci naszyjników na plecy z delikatnymi, połyskującymi kryształkami. Tego typu biżuteria ślubna będzie idealnym uzupełnieniem sukni w stylu minimalistycznym np. boho. Prawidłowo zaprojektowany naszyjnik na plecy dopinany do sukni nie będzie jej ciągnął w żadną stronę, a wymiary poszczególnych elementów będą dobrane tak, aby w najmniejszym stopniu nie krępować ruchów na przykład w sytuacji obejmowania bliskich podczas składania życzeń, gdy plecy naturalnie się uwypuklają.

Komplet ślubnej biżuterii

Decyzja dotycząca biżuterii ślubnej jest dużej mierze uzależniona jest od sukni i fryzury. W przypadku, jeśli panna młoda zdecydowała się na kreację z głębokim dekoltem, cała stylizacja aż prosi się o dodanie do niej wyjątkowego naszyjnika. Ubierając gładką, skromną suknię ślubną, panny młode mogą pozwolić sobie na odważniejszą biżuterię, która będzie idealnym uzupełnieniem minimalistycznej sukni. Kiedy decydujemy się na wystąpienie w koku, nie zapominajmy o długich, połyskujących kolczykach, które będą widoczne dzięki gładkiemu uczesaniu.