Wybór pierścionka zaręczynowego – nie lada kłopot dla mężczyzny – Targi Ślubne – Targi Młodej Pary

Wybór pierścionka zaręczynowego – nie lada kłopot dla mężczyzny

Przychodzi w końcu czas, że para zakochanych ludzi zaczyna mówić o wspólnym życiu. Dla mężczyzny to znak, że pora wręczyć ukochanej pierścionek zaręczynowy i poprosić ją o rękę. Do oświadczyn trzeba się dobrze przygotować: kupić pierścionek i kwiaty, zorganizować romantyczną randkę, najlepiej ze świecami i dobrym winem. Po oświadczynach nadchodzi moment, kiedy znakomite wieści trzeba przekazać rodzinie. Zanim nastąpią miłe chwile, przyszły narzeczony musi stawić czoło wizycie u jubilera i wybrać pierścionek zaręczynowy.

Jaki pierścionek zaręczynowy do niej pasuje?

Mężczyzna pragnie, aby pierścionek zaręczynowy spodobał się jego wybrance. Czyta internetowe poradniki z cyklu "jak dobrać pierścionek do urody" i jest przerażony, ponieważ nie wie, co ma kupić. Istnieje prostszy sposób na udany wybór pierścionka zaręczynowego: wystarczy znać ulubiony kolor ukochanej, aby wybrać barwę oczka i zobaczyć, jaką biżuterię nosi partnerka: czy preferuje srebro, białe złoto, klasyczne złoto, inne kolory i kruszce lub dwukolorowe złoto. Powyższa informacja znacznie ułatwi wybór pierścionka zaręczynowego.

Kruszec pierścionka zaręczynowego

Wybór pierścionków zaręczynowych jest ogromny. W zasadzie każdy pierścionek dostępny w salonie jubilerskim może być wykorzystany na szczególną okazję, jaką są zaręczyny. Dostępne są pierścionki srebrne, złote (w różnych kolorach), platynowe, tytanowe, ze stali chirurgicznej. W ofercie są pierścionki z kamieniami jubilerskim lub bez takiej ozdoby. Klasyczny pierścionek zaręczynowy ma  oczko umieszczone na środku. Panuje moda na pierścionki z szafirami, rubinami, topazami, tanzanitami, ametystami, szmaragdami, akwamarynami, perłami i cykoriami lub ich syntetycznymi odpowiednikami. Kobiety najczęściej gustują w klasycznym złotym pierścionku zaręczynowym.

Idealny rodzaj i wielkość kamienia

Nie istnieje idealna wielkość kamienia w pierścionku zaręczynowym. Część woli większe kamienie, inne mniejsze, a jeszcze inne lubią, kiedy w pierścionku jest kilka małych kamieni. Każdy rodzaj złotego pierścionka zaręczynowego wygląda elegancko i przykuwa uwagę. Najważniejsze, aby był to podarunek prosto z serca i wyrażał miłość.

Czy istnieje optymalna cena pierścionka zaręczynowego?

Cena pierścionka zaręczynowego zależy od kruszcu oraz wielkości i rodzaju kamienia. Tańsze są pierścionki z odpowiednikami syntetycznymi. Oryginalne kamienie jubilerskie podnoszą cenę i trzeba się liczyć z kosztem ponad 1000 złotych przy pierścionku złotym. Nie cena decyduje o wartości pierścionka zaręczynowego dla kobiety, tylko to, że dostała go od ukochanego, który tym symbolem wyznał jej miłość i chęć bycia razem na dobre i na złe.

Pierścionek zaręczynowy to symbol miłości, rozpoczęcia nowego etapu w życiu oraz stałości w związku.  Zaręczyny to przełomowy moment, w którym para szykuje ślub i przygotowuje rodzinne gniazdo, np.: kupuje i urządza mieszkanie. Jak wybrać pierścionek zaręczynowy? Dobrać go do innej biżuterii ukochanej. A później zapraszamy do artykułu na temat obrączek ślubnych. 😉