Bukiety ślubne na 4 pory roku – Targi Ślubne – Targi Młodej Pary

Bukiety ślubne na 4 pory roku

Kompozycja bukietu ślubnego zależy głównie od pory roku, w jakiej organizujemy ceremonię. Istnieją różne formy bukietu panny młodej, ale planując ślub, powinnyśmy wiedzieć, jakie kwiaty będą do nas pasować wiosną czy latem, a jakie w chłodniejszym okresie jesieni lub zimy.

Z czym do ślubu wiosną?

Jeśli planujecie ślub wiosną, kwiaty panny młodej powinny być wykonane z tulipanów, żonkili, forsycji czy hiacyntów, czyli typowo wiosennych kompozycji. Bukiet ślubny powinien oddawać magię wiosny oraz odzwierciedlać jej cudowną atmosferę budzenia się do życia! Bukiet panny młodej stworzony z wiosennych kwiatów ma niesamowity klimat, a co ważne tego typu dekoracje są tańsze niż podczas innych sezonów.

Letni bukiet ślubny 

Panny Młode, które wychodzą za mąż latem to prawdziwe szczęściary! Swoje bukiety ślubne, pięknie ułożone w kulkę, mogą stworzyć z najbardziej urodziwych sezonowych kwiatów! Lato charakteryzuje się żywymi kolorami. Letnie bukietu ślubne idealnie dopełnią storczyki, lilie, gerbery oraz goździki. Ważne jest to, aby cała kompozycja oddawała nasycone barwy i świeżość lata, dlatego też zielone trawy są idealne, jeśli chodzi o stworzenie bukietu panny młodej.

Jesienne kwiaty panny młodej 

W ostatnim czasie coraz więcej par decyduje się na zorganizowanie ślubu jesienią, ze względu na piękną, polską jesień za oknem. Jesienny bukiet ślubny najczęściej występuje w kolorach żółci, pomarańczy, czerwieni oraz brązów, czyli typowych kolorów tego sezonu. Bardzo często panny młode decydują się na dodanie do swoich wiązanek elementów owoców z drzew oraz krzewów, co stwarza niesamowity klimat tej pory roku.

Jaki bukiet ślubny wybierzemy zimą?

Wbrew pozorom panny młode biorące ślub zimą nie muszą przejmować się małą dostępnością kwiatów do swoich bukietów ślubnych. W grudniu można otrzymać przepiękne frezje bądź anemony, które można zakupić w styczniu. Florystyki z pewnością stworzą idealny bukiet ślubny z tych białych, bądź pastelowych kwiatów, które charakteryzują się ciemnymi środkami. Dzięki tym kwiatom zachowacie cudowny klimat zimy. Latem można czerpać  z uroków i barw naszych polskich kwiatów, jesienią i zimą większa ilość kwiatów jest sprowadzana z cieplejszych zakątków świata, co ma wpływ na ich wyższą cenę. Niezależnie od tego jaki bukiet ślubny wybierzemy, ważne jest to, aby pamiętać o pięknych sezonowych kwiatach, które możemy otrzymać w poszczególne pory roku, a także o tym by pasowały one do klimatu ślubu oraz całej stylizacji, oddając naszą osobowość. Bukiet ślubny zawsze obrazuje charakter panny młodej.