Ile czasu zajmuje szycie sukni ślubnej?  – Targi Ślubne – Targi Młodej Pary

Ile czasu zajmuje szycie sukni ślubnej? 

Zapadła ważna decyzja o ślubie, więc pora rozejrzeć się za suknią ślubną. Najlepiej odwiedzić kilka salonów, przejrzeć katalogi i oferty internetowe, zorientować się w modelach i obowiązujących trendach. W każdym mieście są salony mody ślubnej, w których oprócz zakupu sukni, możliwe są przeróbki wybranego modelu na konkretną osobą, a nawet szycie sukni od podstaw. Jeżeli planowane jest szycie sukni ślubnej, to tematem trzeba zainteresować się co najmniej trzy miesięce przed ślubem, aby był czas na przymiarki i poprawki. 

Szycie sukni ślubnej

W salonie mody ślubnej można zakupić suknię z oferty lub zdecydować się na szycie indywidualnej kreacji. Do wizyty w salonie warto odpowiednio przygotować i  zabrać ze sobą przyjaciółkę, koleżankę, bądź kogoś z rodziny, kto najlepiej zna gust panny młodej i będzie w stanie pomóc w wyborze idealnej sukni. Rady, jak wybrać salon ślubny, można przeczytać w artykule o pierwszej wizycie w salonie.

Panny młode decydują się na szycie sukni ślubnej z potrzeby stworzenia niepowtarzalnego, wyjątkowego projektu, który odzwierciedla marzenia danej osoby. Jednak czasem okazuje się, że plany co do modelu sukni ślubnej trzeba zmienić, bo wybrany fason źle wygląda na sylwetce. Suknie ślubne można również szyć w specjalnych salonach krawieckich niekoniecznie nastawionych wyłącznie na modę ślubną. Proces szycia sukni ślubnej zajmuje około 3 miesięcy wraz ze wszystkimi przymiarkami.

Od projektu po ostatnie przymiarki 

Proces szycia sukni ślubnej jest wieloetapowy. Przyszła panna młoda mówi o swoich oczekiwaniach, następnie jest mierzona: wzrost, obwód biustu i talii. Projektant fachowym okiem może ocenić, czy oczekiwany model sukni ślubnej będzie idealnie leżał na kobiecie. Pierwszych pomiarów dokonuje się w bieliźnie i butach, ponieważ te elementy garderoby znaczące zmieniają proporcje sylwetki. Pierwsza przymiarka zazwyczaj nie spełnia oczekiwań kobiety. Każda następna przymiarka zaskakuje zmianami w wyglądzie sukni, który powoli zbliża się do wymarzonego ideału. 

Jak wcześnie zarezerwować termin szycia sukni ślubnej?

Większość salonów i krawcowych zaprasza panny młode na szycie sukni ślubnych na 3 miesiące przed ślubem. Wyjątkiem są kobiety w ciąży, którym suknie szyje się na trzy tygodnie przed uroczystością ślubną.

Ile przymiarek czeka pannę młodą?

Salony oferują najczęściej trzy przymiarki sukni ślubnej, choć zdarzają się sytuacje, że koniecznych jest więcej wizyt w celu przymierzenia kreacji. To dobry czas, który można wykorzystać na dopracowanie wszelkich szczegółów.

Ile trwa szycie i kiedy odbieramy suknię ślubną?

Suknię ślubną powinno odbierać na kilka tygodni przed uroczystością, ponieważ musi idealnie wyglądać na sylwetce – nie może wisieć, odstawać, ani być za ciasna. Do niemal ostatniej chwili można ją zwęzić lub poszerzyć.

Szycie sukni ślubnej to zdecydowanie trudniejsza droga niż zakup gotowego modelu, ale w efekcie daje fantastyczne rezultaty w postaci wyjątkowej i niepowtarzalnej kreacji na najważniejszy dzień życia.