Jak dobrać buty do sukni ślubnej i przetańczyć całą noc? – Targi Ślubne – Targi Młodej Pary

Jak dobrać buty do sukni ślubnej i przetańczyć całą noc?

Dzień ślubu każda panna młoda planuje w najdrobniejszych szczegółach. Ma to być najpiękniejszy dzień życia, którego nie może popsuć żadna wpadka, czy nieprzewidziany wypadek. Ślub i wesele to okazja, kiedy kobieta chce wyglądać zniewalająco – od czubka głowy, aż po stopy. Cała stylizacja panny młodej musi być spójna i zniewalająco piękna. Istotny jest każdy szczegół, także buty ślubne.

Idealne buty panny młodej 

Kreacja ślubna wybierana jest z dużym wyprzedzeniem po to, aby idealnie dobrać sukienkę do figury i wszystkie dodatki. Tak ważnego dnia nic nie może zepsuć, nawet buty. Muszą być wygodne i ładnie pasować do stylistyki sukni. Kolor butów do ślubu nie musi być idealnie zgodny z barwą sukni. Buty panny młodej muszą być przede wszystkim wygodne. Kobieta ma je na nogach nie tylko w czasie ceremonii, ale także przez całe wesele – kiedy się bawi i tańczy. Najczęściej wybierane są buty w kolorach: bieli, écru i delikatnych szarości, pastelowych odcieni różu, błękitu i mięty. Buty panny młodej mogą być również w kolorze srebrnym i złotym. Muszą posiadać wygodne zapięcie i nie mogą mieć żadnych ostrych krawędzi, które mogłyby uszkodzić materiał sukni. Dlatego tak ważny jest dobór butów do sukni ślubnej.

Markowe buty damskie do ślubu 

Buty panny młodej muszą być wykonane z najlepszej jakości materiałów i idealnie dopasować się do stopy. Dlatego warto je kupić jeszcze przed przymiarką sukni, ponieważ krawcowa dopasowuje jej długość do kształtów butów do ślubu i wielkości obcasów. Damskie buty do ślubu niezależnie od wielkości obcasa, najlepiej kupić u markowych producentów, którzy gwarantują bardzo dobrą jakość oraz szeroki wybór wzorów i kolorów.

Szpilki panny młodej 

Szpilki to klasyczne buty do ślubu. Znakomicie wyglądają zarówno do klasycznych sukien w stylu księżniczki, jak i do nowoczesnych krojów, np.: do sukni typu „rybka”, czy „tuba”. To dobry wybór dla kobiet, które lubią chodzić w szpilkach i odczuwają w takim obuwiu żadnych dolegliwości bólowych nóg. Specyficzne ułożenie  kręgosłupa, ścięgna Achillesa czy pięty w butach typu szpilka może być bardzo obciążające dla osoby nieprzyzwyczajonej do tego obuwia. 

Buty do ślubu na niskim obcasie 

Buty panny młodej na niskim obcasie to doskonały wybór dla kobiet, które chcą świetnie bawić się na swoim weselu i nie mają zamiaru narzekać na bolące nogi. Pięknie prezentują się z ezwiewnymi kreacjami.

Wygodne buty panny młodej — sekret udanej imprezy 

Buty panny młodej muszą być przede wszystkim wygodne. Nogę trzeba do nich przyzwyczaić. Najbezpieczniejszy obcas, który wysmukli nogi i jednocześnie zapewni wygodę na weselu to 5-8 cm. Damskie buty do ślubu nie powinny być bardziej dekoracyjne niż kreacja. Ich model powinien być zgodny ze stylem sukni i gustem właścicielki. Buty do ślubu na wyższym obcasie, np. 12 cm powinny rozważyć panie, które są dużo niższe od swoich partnerów. Obuwie do ślubu powinno odzwierciedlać osobowość i gust panny młodej.