Jaką suknię ślubną wybrać? – Targi Ślubne – Targi Młodej Pary

Jaką suknię ślubną wybrać?

To pytanie zadaje sobie niemal każda panna młoda. Odpowiedź na nie niestety prosta nie jest, gdyż bardzo rzadko udaje się kupić pierwszą przymierzaną suknię ślubną, nawet jeśli od zawsze wydawało się, że to ta wymarzona. Pośród ogromnego wyboru kreacji w salonach sukien ślubnych, magazynach, na targach ślubnych i w Internecie łatwo jest się pogubić i zdezorientować. Rynek sukien ślubnych z roku na rok staje się również coraz bardziej obszerny i różnorodny, zatem projektanci i producenci sukien ślubnych nie ułatwiają zadania kobietom planującym zamążpójście. Jaka zatem jest recepta na zakup tej jedynej, idealnej i doskonale dopasowanej sukni ślubnej? Poniżej zgłębimy trochę ten temat!

Suknia ślubna — modele i wzory

Pierwszym krokiem do wyboru sukni ślubnej jak ze snu jest zastanowienie się, co tak naprawdę nam się podoba. Najlepszym pomysłem będzie sięgnięcie po magazyn lub stronę internetową salonu sukien ślubnych i przeanalizowanie dostępnych tam modeli i wzorów kreacji. Gdy naszą uwagę przykuje jakiś model bądź wzór to warto po prostu zrobić zdjęcie i dopiero z takim „albumem” udać się na poszukiwania własnej sukni ślubnej. Takie przygotowanie znacznie ułatwi nam wybór, a i praca obsługi salonu sukien ślubnych będzie o wiele bardziej przyjemna. 

Dwie modelki stoją na scenie targow slubnych i prezentują suknie dla panny młodej.

Tradycyjne i nowoczesne kolory sukni ślubnej

Dobrze jest również przemyśleć przed zakupami kwestię koloru sukni ślubnej. Dla jednych będzie oczywiste, że musi to być biała kreacja, dla innych zaś kolor ten będzie wręcz czymś niewyobrażalnym. Od kilku sezonów w modzie ślubnej królują barwy pastelowe – róże, błękity, fiolety oraz zielenie. W salonach sukien ślubnych znaleźć można również kreacje dla naprawdę odważnych panien młodych, czyli suknie czerwone, złote, a nawet czarne. Tradycyjna biel jest oczywiście nadal kolorem wiodącym, ale i na jej temat powstało wiele wariacji. Teraz możemy pójść do ołtarza w sukni ślubnej o barwie kości słoniowej, ecru, diamentowej czy też szampańskiej bieli. 

Twoja idealna suknia ślubna

Gdy mamy już upatrzone konkretne wzory, modele i kolory możemy przejść do dzieła, czyli do poszukiwań i przymiarek. Te z Pań, które nie lubią biegać po sklepach, swe kroki kierują ku krawcowym, pozostałe szaleją po salonach sukien ślubnych. Zarówno w jednym, jak i w drugim przypadku najważniejsze jest to, by pamiętać, że to ma być nasza wymarzona suknia ślubna – nie przyjaciółki, siostry, cioci, kuzynki czy kogo tam jeszcze zabierzecie na przymiarki. Skoncentrujcie się na sobie, swojej intuicji i kupcie tę suknię ślubną, w której czujecie się najlepiej.

Modelka prezentuje dokładnie suknię ślubną na scenie targów slubnych.

Choć wybór idealnej sukni ślubnej nie należy do najprostszych, to jest w tych wszystkich przymiarkach i poszukiwaniach coś pięknego i magicznego. Nieczęsto bowiem nadarza się sposobność, by poczuć się jak księżniczka czy gwiazda, która może wybierać i przebierać pośród różnorodnych kreacji. I pamiętajcie, że ślub to jeden z najpiękniejszych dni w Waszym życiu i zarówno czas przygotowań, jak i samo to wydarzenie na długo pozostanie w Waszej pamięci. Dlatego bawcie się przy tym dobrze, a nerwy i stres zostawcie na inną okazję!