Wróć do listy artykułów

Blog

16.02.20

Modelki prezentują ślubne kreacje na scenie targow slubnych.W czym do ślubu? — kompletny strój panny młodej 

Oto jeden z najważniejszych strojów w Twoim życiu. Jak go prawidłowo skompletować? Z jakich, tradycyjnych elementów stroju nie rezygnować, a kiedy zdecydować się na oryginalny zamiennik?

Suknia ślubna — główny element stroju panny młodej

Od kroju sukni, materiału wykonania i prawidłowego dopasowania zależy ostateczny efekt wizualny stroju. Kluczowym zadaniem sukni jest umiejętne podkreślenie urody panny młodej. Wybierz model, który jest ściśle dopasowany do Twojej sylwetki ciała. Weź pod uwagę takie kwestie jak: 

Pamiętaj, że klasyczna, balowa suknia nie jest oczywistym wyborem. Aktualnie do mody powracają zestawy dwuczęściowe (gorset + suknia), zwiewne modele sukni w stylu lat 20. i odważne rozwiązania typu… ślubna marynarka plus białe, eleganckie spodnie!

Modelka prezentuje welon panny młodej.

Obowiązkowe ślubne dodatki

Kompletny strój panny młodej obejmuje szereg niezbędnych, często dość kosztownych dodatków, które dodają szyku i podkreślają charakter sukni.

Obuwie ślubne – niekoniecznie białe i na wysokim obcasie, ale na pewno wygodne i eleganckie. Materiał wykonania, wysokość obcasów, typ zapięcia – dobieramy do modelu sukni.

Welon – dawniej obowiązkowy element zestawu ślubnego, dziś traktowany raczej jako elegancki dodatek do kreacji. W zależności od modelu sukni (czasem i typu fryzury!) możemy wybrać welon: krótki lub o długości maxi, mocowany do upiętego koka, zakładany razem z grzebieniem lub w wersji eleganckiej razem z diademem.

Bielizna ślubna – elegancka, koronkowa lub gładka, dopasowana do stylu sukni. Przy niektórych modelach sukien możesz pokusić się o założenie mocno dopasowanego gorsetu ślubnego, który dodatkowo wysmukli talię.

Podwiązka – symboliczny element stroju panny młodej. Zazwyczaj wykonany z koronki, ozdobiony wstążką lub naszywamy perełkami. Uważaj na elementy ostre np. cekiny, które mogą zaczepić o oczka pończoch.

Modelka prezentuje na targach ślubnych wianki dla panny młodej.

Strój panny młodej — dodatki z listy rezerwowej 

Do kompletnego stroju dochodzą różnorodne dodatki panny młodej – mniej lub bardziej obowiązkowe. Niektóre praktyczne, inne pełniące funkcję dekoracyjno-ozdobną. Wskażmy najważniejsze:

Gdzie tego wszystkiego szukać? O tym przeczytacie we wpisie Ślubne atelier, salon mody czy salon sukien ślubnych — co w nich znajdziemy?

Przeczytaj również

...

10.12.2018

Kino plenerowe na weselu

Jak sama nazwa wskazuje kino plenerowe to nic innego jak seans filmowy pod gołym niebem. Historia kina plenerowe sięga lat trzydziestych ubiegłego wieku...


...

29.04.2018

Grawer na obrączkach ślubnych

Obrączki to nieodłączny element każdego ślubu, to także symbol, który od dnia ślubu aż po kres naszych dni towarzyszy nam na serdecznym palcu w codziennym życiu małżeńskim...

...

11.04.2018

5 rzeczy, na których nie warto oszczędzać organizując ślub i wesele

„Nie można w tym dniu oszczędzać na wszystkim” – pomyślicie – pełna zgoda! Na pewnych elementach ślubnej ceremonii oraz weselnej zabawy oszczędzać nie należy…

Media partnerskie