Wybieramy krawat dla pana młodego – Targi Ślubne – Targi Młodej Pary

Wybieramy krawat dla pana młodego

Pan młody powinien być najbardziej eleganckim mężczyzną na weselu. Czasy, kiedy oczy gości były zwrócone wyłącznie na pannę młodą, minęły bezpowrotnie. Pan młody powinien umiejętnie zestawić swój strój na ślub. W kwestii wyboru: mucha czy krawat, lepiej postawić na element, w którym konkretnej osobie jest najwygodniej. Jeżeli ktoś wie, że muszka nie jest w jego stylu, że będzie się źle w niej czuł, to z powodzeniem może założyć na ceremonię ślubną i wesele krawat. Na weselu należy czuć się swobodnie i dobrze bawić się, a nie ciągle poprawiać muszkę.

Jaki krawat wybrać na wesele?

Tradycja głosi, że krawat/muszka pana młodego powinny ładnie komponować się ze suknią panny młodej. Najważniejsze jest, aby krawat pana młodego był z dobrego materiału. Strój pana młodego ma jedną przewagę nad stylizacją kobiecą – mężczyzna jeszcze nieraz włoży garnitur, krawat, czy koszulę i dlatego warto dobrać krawat w taki sposób, aby stworzyć sobie uniewersalny, elegnacki strój na długi czas. Mężczyzna swoje ślubne ubranie kupi praktycznie w każdym sklepie z garniturami, gdzie również dobierze koszulę i krawat. Jednak skompletowanie pełnego ubioru pana młodego nie jest aż takie łatwe! Pan młody powinien czuć się wygodnie i elegancko w swoim stroju – w końcu to ubranie na wyjątkową okazję.

Krawat pana młodego

Krawat pana młodego powinien tworzyć kontrast z koszulą. Najlepsze kolory to: granatowy, bordowy, oliwkowy, szary. Powinien być gładki lub mieć delikatny wzór. Można ubrać czarny krawat pod warunkiem, że garnitur jest szary lub granatowy.  Szerokość tego dodatku musi być dobrana do szerokości klap marynarki i sięgać klamry paska od spodni.

Krawat gościa weselnego

Mężczyźni bawiący się na weselu powinny zatroszczyć się o swój elegancki wygląd. Krawat lub mucha to absolutne minimum. Goście mogą mieć odrobinę większe wzory na krwawcie, niż pan młody. Kolor powinien być dobrany do sukni partnerki. Krawat gościa weselnego powinien być uszyty z mikrofibry lub jedwabiu.

Krawat na wesele – najnowsze trendy

Trendy modowe rządzą też krawatem dla pana młodego. W ostatnim czasie modne są krawaty w kolorze stalowym, czekoladowego brązu, bordowym, granatowym i camelowym. Połysk nie jest mile widziany. Krawat pana młodego w kolorze granatowym, szarym lub bordowym sprawdzą się w każdej stylizacji. Do granatowego garnituru i białej koszuli pasuje krawat w następujących kolorach:  fioletowym, bordowym, ciemnozielonym, stalowym i beżowym.

Do szarego garnituru najlepiej wybierać krawat w kolorze beżu lub błękitu. Garnitur w prążki choć modny, to jest trudny pod względem dobrania krawatu. Poleca się krawat gładki granatowy lub szary.  Krawat pana młodego powinien pasować do garnituru i butów – to jest naczelna zasada.