Niska panna młoda – porady i inspiracje – Targi Ślubne – Targi Młodej Pary

Niska panna młoda – porady i inspiracje

Panny młode oglądają katalogi mody ślubnej, oferty salonów w internecie, wiele różnych kolekcji i zastanawiają się, który model sukni pasuje do ich sylwetki. Nie da się ukryć, że modelki na zdjęciach to wysokie i najczęściej szczupłe kobiety. Dodatkową grupę sukni ślubnych stanowią modele przeznaczone dla pań o rozmiarze powyżej 44. Reklamują je modelki o rubensowskich kształtach. Problem z wyborem sukni ma niska kobieta, która nie wie, w którym modelu będzie wyglądała najkorzystniej i jak dodać sobie kilku centymetrów wzyż w tym najpiękniejszym dniu.

Triki, jak optycznie dodać sobie centymetrów wysokości 

Każda kobieta jest absolutnie wyjątkowa i ma niepowtarzalną sylwetkę – nie ma gorszej lub lepszej figury. To nieprawda, że moda ślubna dedykowana jest wyłączenie wysokim i szczupłym paniom. Każda panna młoda znajdzie suknię i dodatki ślubne, które podkreślą jej urodę i figurę. Niska panna młoda ma mnóstwo strojów ślubnych do wyboru. Wzrostu mogą dodać buty na obcasie. Nie musi być to szpilka, jeżeli panna młoda nie może z powodu stanu zdrowia, nie potrafi chodzić w takich butach lub nie chce ich założyć. Mogą być także na podwyższeniu lub specjalne wkładki do butów- żelowe, materiałowe lub skórzane, które są niewidoczne. Buty do ślubu muszą być wcześniej rozchodzone. Na późniejsze godziny weselne, zdecydowanie są polecane buty na niskim obcasie. Duże znaczenie dla proporcji sylwetki w przypadku niskiej panny młodej ma bukiet ślubny. Najlepszy jest bukiet typu berło lub kaskadowy. Kilku centymetrów dodadzą wysoko upięte włosy upiększone welonem. Nie jest polecany kapelusz, ponieważ skraca sylwetkę.

Niska panna młoda na obcasie 

Buty na obcasie to pierwszy pomysł niskiej panny młodej na dodanie sobie kilku centymetrów. Jest to skuteczne, jeżeli panna młoda lubi i potrafi chodzić w takich butach. Nie należy przesadzać z wysokością obcasa, aby nie zaburzyć proporcji sylwetki. Buty najlepiej dobierać w salonie mody ślubnej przy okazji wybierania sukni i welonu. Wtedy stylizacja będzie stanowiła piękną całość.

Najlepsze sukienki dla niskiej panny młodej 

Niska panna młoda potrzebuje sukni, która wyważy proporcję i nie skróci sylwetki. Najlepszy fason to kształcie litery A. Charakteryzują się one mocnymi zaszewkami bocznymi, które dopasowane w biuście nie odcinają się zanadto talii. Suknia rozchodzi się symetrycznie ku dołowi i ładnie opada na biodra. Innym dobrym krojem sukni ślubnej jest typ prosty. Suknia prosta swobodnie opływa sylwetkę – szyta jest więc z delikatnych, opływowych materiałów. Ilość ozdób jest minimalna – najczęściej jest to biżuteryjny pasek lub niewielka koronkowa wstawka. Ten krój jest bardzo uniwersalny.  Nietrafionym pomysłem jest suknia w fasonie księżniczki z mocno rozkloszowanym dołem z wieloma warstwami tiulu, koronek, falban i piór.

Dobór sukni ślubnej dla niskiej panny młodej zależy także od proporcji sylwetki. Pamiętajmy, że nie trzeba szyć na zamówienie sukni dla niskiej panny młodej. Bez problemu można kupić gotowy model.