Ozdoby na głowę panny młodej – Targi Ślubne – Targi Młodej Pary

Ozdoby na głowę panny młodej

Ślub jest najważniejszym dniem w życiu, wydarzeniem szczególnym, podczas którego chce wyglądać jak najpiękniej. Wszystkie szczegóły ślubu i wesela powinny być dopięte na ostatni guzik. Panna młoda chce w tym dniu olśniewać swoim wyglądem: wymarzona sukienka, piękny bukiet, nieskazitelny makijaż i wyjątkowa fryzura i nakrycie głowy. Przez wiele lat na szczycie modnych ślubnych nakryć głowy był wianek. Obecnie coraz modniejszy jest toczek ślubny.

Toczek ślubny, diadem, a może opaska? – najnowsze trendy

Klasyczne welony powoli wychodzą z mody. Zastępuje je cały asortyment ślubnych nakryć głowy, np.: kapelusze, toczki, diademy,  woalki, specjalne chusty, opaski ślubne. Ozdoby na  głowę panny młodej powinny być dobierane już na końcu i dopasowane do sukni. Ważne jest to, żeby nakrycie głowy pasowało do urody, karnacji, rysów twarzy, fryzury i sylwetki. Obojętnie, jakie nakrycie głowy wybierzemy, najważniejsze jest, żeby się w nim czuć swobodnie. Istotne też, by pasowało do wybranej fryzury ślubnej.

Ogromny wybór ozdób na głowę panny młodej

Rozwój mody ślubnej wpłynął na sposób postrzegania dodatków, w tym nakryć głowy. Wiele pań chce zerwać z klasycznym welonem, ponieważ dostrzega inne, ciekawsze alternatywy i uważa, że nie pasuje on do stylu sukni. Wybór ozdób  na głowę panny młodej jest bardzo duży – od uroczych, romantycznych wianków z naturalnych kwiatów, poprzez diademy, kapelusze, grzebyki, opaski, ozdobne chusty, woalki do toczków ślubnych.

Do jakiej sukni pasuje toczek ślubny? 

Toczki ślubne bardzo ciekawa ozdoba ślubna, ma okrągły, łezkowaty kształt postawy. Upina się je na głowie asymetrycznie. Są niezwykle eleganckie i szykowne. Toczki ślubne mogą mieć okazałe ozdoby, np.: koronki, piórka, kryształki, perełki. Pasują do kreacji prostych, krótkich sukienek lub stylizacji w stylu retro. Przy takiej stylizacji toczek może być bardziej okazały. Wtedy twarz, makijaż i toczek wysuwają na pierwszy plan, a prosta suknia jest tłem dla nakrycia głowy. Do sukni zdobionych koronkami, perełkami można dopasować toczki minimalistyczne, to znaczy bez ozdób.

Toczek ślubny z woalką — elegancki hit 

Toczek ślubny z woalką to hit elegancji przeznaczonej na wielki dzień ślubu i wesela. Woalka dyskretnie przysłania twarz, dodając pannie młodej aury tajemniczość, a toczek jest pięknym dopełnieniem fryzury i całości stylizacji.

Panna młoda może mieć różnorodne nakrycie głowy, które doda całości ciekawego i eleganckiego wyglądu. Wystarczy pamiętać o złotej zasadzie równowagi między wystrojem głowy a sukienką.