Panna młoda w rozmiarze XL  – Targi Ślubne – Targi Młodej Pary

Panna młoda w rozmiarze XL 

Ideałem sylwetki promowanym przez media jest figura szczupła. No cóż, nie każda kobieta wpisuje się w medialny wyróżnik ideału. Mamy różne sylwetki, czasem większy rozmiar. Noszenie ubrań powyżej rozmiaru 42 nie jest powodem do zmartwienia, ani do odchudzania za wszelką cenę przed ślubem. Rynek ślubny zauważył, że kobiety są różne i piękne w swojej różnorodności. Coraz więcej projektantów ma w swoich kolekcjach mody ślubnej propozycje dla kobiet, które nie mają figury modelki z wybiegu. 

Rubensowska panna młoda

Panna młoda w rozmiarze XL nosi odzież powyżej rozmiaru 42 lub 44. Ma zazwyczaj większy biust, szersze ramiona i oponki na brzuchu. Prawda jest taka, że wiele kobiet, chociaż podejmuje wielokrotne próby odchudzania, czasem z pomocą specjalisty, nie schudnie do rozmiaru modelki. Nie muszą się wstydzić swojej sylwetki, ponieważ świat nie jest jednorodny, a ich figura ma swoje atuty – można pięknie wyeksponować dekolt i ramiona. Ukryć trzeba jedynie brzuch i ewentualnie zbyt szerokie biodra. Istnieje wiele modowych trików, które wydłużają i wyszczuplają sylwetkę. Goście weselni i pan młody doskonale znają pannę młodą i nie spodziewają się, że nagle zobaczą dziewczynę, która zeszczuplała ponad 10 kilogramów. Akceptują jej urodę i chcą zobaczyć piękną pannę młodą w rozmiarze XL.

Nieważny rozmiar, ważny typ sylwetki panny młodej 

Nieważne, jaki rozmiar nosi panna młoda. W najważniejszym dla siebie dniu musi wyglądać pięknie i zjawiskowo. Jej suknia powinna być wyjątkowa. Styliści uważają, że nieważne jest, czy kobieta to panna młoda w rozmiarze XL, czy osoba szczupła, jej ślubna kreacja musi podkreślić wszystkie walory sylwetki i sprawić, że będzie czuła się nadzwyczajnie. Najważniejszy jest typ sylwetki, a nie waga panny młoda i to, żeby suknia ślubna XL była spełnieniem marzeń właścicielki. Zastanawiajliśmy się już, jak wybrać idelaną suknię ślubną, niezaleźnie od rozmiaru.

Najmodniejsze suknie ślubne w rozmiarze XL 

Przed wyborem sukni ślubnej  panna młoda w rozmiarze XL powinna pamiętać, że dla swojego narzeczonego jest najpiękniejsza, a drakońskie diety przed tak ważnym dniem to kiepski pomysł. Suknia ślubna XL powinna zakrywać ramiona, zachwycać wizualnie i dawać poczucie komfortu. Nie wskazany jest atłas, bo odbija światło i sylwetka wydaje się większa. Niekorzystnym fasonem jest syrenka i wszystkie modele, które mają falbany, pióra i wiele warstw tiulu. Nadmiar koronek sprawia, że suknia wygląda na ciężką. Suknia ślubna XL powinna mieć krój w kształcie litery A lub empire. Suknia o modelu litery A jest idealna dla kobiet wysokich i puszystych, ponieważ poszerzany dół daje wrażenie szczuplejszej figury. Empire to model idealny – wydłuża sylwetkę i wyszczupla, podkreśla piersi. Model księżniczka może być dobrym wyborem,  o ile gorset modeluje sylwetkę.

Triki, które wyszczuplają sylwetkę

Najważniejsza jest dobrze dobrana bielizna, fryzura, bukiet i buty.  Biustonosz podnoszący biust wyszczupla sylwetkę. O dodatki najlepiej zapytać w salonie mody ślubnej.

Wybierając suknię ślubną XL, warto pamiętać o zasadzie, że to suknia ma pasować do kobiety, a nie panna młoda do kreacji.  Stylizacja panny młodej tworzyć proporcjonalną sylwetkę i zapewnić właścicielce komfort i poczucie piękna.