Ślubna moda męska – Targi Ślubne – Targi Młodej Pary

Ślubna moda męska

Czasy, w których kreacja ślubna była najważniejszą rzeczą jedynie dla panny młodej odeszły w zapomnienie i teraz również panowie przywiązują dużą uwagę do swojego wyglądu w tym szczególnym dniu. Wydawać by się mogło, że rynek mody ślubnej nadal jest jednak skierowany bardziej ku kobietom, więc panowie mają trochę bardziej utrudnione zadanie. Ale czy na pewno? Dziś przeanalizujemy nasz rodzimy rynek ślubnej mody męskiej – sprawdzimy czy panowie mają, podobną jak panie, możliwość zaszaleć w wyborze stylizacji na swój ślub!

Czy w Polsce możemy mówić o czymś takim, jak ślubna moda męska?

Ślubna moda męska ma tę przewagę nad damską, iż pan młody będzie mógł jeszcze nieraz wykorzystać strój zakupiony na uroczystość zaślubin. Niestety panie tego komfortu nie mają i raz zakupioną kreację mogą jedynie próbować sprzedać lub przerobić. Ale wróćmy do tematu! Jak wygląda sytuacja na polskich rynku ślubnej mody męskiej? Okazuje się, że nie najgorzej. Biorąc pod uwagę wcześniej przytoczoną dygresję na temat możliwości wielokrotnego użycia garnituru pana młodego, możemy śmiało przyznać, że mężczyźni nie muszą szukać stroju w dedykowanych ślubom salonach sprzedaży. W przeciwieństwie do panien młodych, panowie mogą ubrać się do ślubu w praktycznie każdym sklepie z garniturami. Zatem wybór mają spory. Jednak jest jeszcze jedna kwestia, a mianowicie: jak bardzo garnitur pana młodego ma być wyjątkowy. Jeśli przyszły mąż pragnie naprawdę zadać szyku na swoim ślubie, to będzie musiał odwiedzić sporo sklepów, a nawet atelier projektantów mody. Jednak znalezienie niesztampowego garnituru do ślubu nie jest w Polsce rzeczą niemożliwą. 

Zwiedzający mierzy garnitur na targach slubnych.

Pan młody w garniturze, smokingu czy fraku?

Kolejną bolączką przyszłych panów młodych może być podjęcie decyzji o tym, w czym wystąpić przed ołtarzem. Garnitur, frak, a może smoking? Dużo zależy od indywidualnych predyspozycji i upodobań, jednak w tym miejscu zastanówmy się co jest modne w obecnym sezonie. Ślubna moda męska, mimo iż nie jest tak bogata jak damska, to jednak również jest bardzo różnorodna i jak się okazuje zmienia się niemal równie często. W tym sezonie modne są garnitury trzyczęściowe jednorzędowe w bardzo zróżnicowanej kolorystyce. Od tradycyjnych czarnych i granatowych, poprzez szare i bordowe, aż po ciemną zieleń i dwu- lub trzykolorową kratę. Natomiast smokingi i fraki to elegancki ubiór, który nigdy nie wychodzi z mody. Jedynym dylematem może być fakt, że tego typu stroju może nie udać się panom ponownie założyć na inną okazję. 

Na manekinach prezentują się męskie garnitury do ślubu.

Jakie dodatki królują w ślubnej modzie męskiej w 2020 roku?

Jednak garnitur to nie wszystko! W przypadku ślubnej mody męskiej niezwykle istotne są dodatki. Pełen strój tworzą: garnitur, buty, koszula, mucha lub krawat, spinki do mankietów, pasek, zegarek a nawet skarpetki – to wszystko składa się na idealny look Pana Młodego. Bardzo ważne jest, by wymienione elementy były wykonane z dobrej jakości materiałów i dobrze do siebie dopasowane. W 2020 roku bardzo modne są wzorzyste kamizelki dobrane do jednokolorowego garnituru oraz biała poszetka. Podczas ślubów bardziej „na luzie” dobrze będą wyglądać u pana młodego szelki i skarpetki w kolorowe, a nawet zabawne wzory. 

Jak widać ubiór pana młodego wbrew pozorom nie jest rzeczą prostą. Oczywiście dużo zależy od indywidualnych oczekiwań przyszłego męża lub oczekiwań jego przyszłej żony ???? Mimo wszystko, skompletowanie idealnej męskiej stylizacji do ślubu nie jest rzeczą niewykonalną. Co więcej, przy okazji może się w jakimś panu młodym obudzić prawdziwy stylista i znawca trendów! Najważniejsze jednak jest to, że rynek ślubnej mody męskiej w Polsce cały czas się rozwija, a co za tym idzie każdy pan ma szansę wyglądać świetnie na własnym ślubie!