Trendy w modzie ślubnej 2020/2021 – Targi Ślubne – Targi Młodej Pary

Trendy w modzie ślubnej 2020/2021

Moda z sezonu na sezon, z roku na rok bardzo się zmienia. Nie inaczej jest również z modą ślubną, która przez ostatnie klika lat bardzo ewoluowała. Jeszcze do niedawna mieliśmy do czynienia ze standardowym ubiorem do ślubu – panna młoda w białej sukni z welonem, pan młody w ciemnym garniturze lub smokingu. Dziś wariacji na temat ślubnych stylizacji, zarówno damskich, jak i męskich, jest niezliczona ilość. W tym wpisie skupimy się na nowinkach ze świata damskiej mody ślubnej przygotowanych na 2020 rok, zaczynamy!

Inspiracje zza granicy

To, że moda ślubna opiera się głównie na projektach z Mediolanu, Paryża czy Londynu, nie dziwi już nikogo. Wśród sukien ślubnych będących na topie w 2020 roku prym wiodą stylizacje inspirowane stylizacją ze ślubu Meghan Markle – księżnej Sussex, czyli proste, eleganckie i wytworne kreacje. Z Nowego Jorku zaś na polskie targi ślubne nadpływają delikatne, zwiewne i romantyczne sukienki, które ozdabiane są kobiecymi koronkami czy też piórami. Niebanalną odmianą będą w tym sezonie kreacje inspirowane hiszpańskim flamenco posiadające dekolty typu carmen i hafty inspirowane zdobieniami strojów torreadorów. 

Modelki prezentują najnowsze trendy w modzie dla panny młodej na targach ślubnych.

Moda ślubna w Polsce

Moda ślubna w Polsce często jednak nie wybiega daleko za ocean, ani nawet za najbliższe granice naszego państwa. Panie w naszym kraju rzadko opierają swoje wymarzone stylizacje ślubne o okładki z Elle, Vogue czy Harper’s Bazaar. Polki bardziej uznają targi ślubne lub po prostu salony sukien ślubnych, choć coraz częściej decydują się na szycie kreacji. W tym ostatnim przypadku skupiają się bardziej na połączeniu kilku stylizacji w jedną wymarzoną suknię, niż na sprostaniu trendom wprost z wybiegów modowych. Możemy to obserwować w wielu salonach sukien czy domach mody ślubnej.

Moda ślubna 2021 – prognozy

A no co mogą szykować się Panie wybierające się przed ołtarz w przyszłym roku? Dla tych Panien Młodych, które chcą podążać za trendami i być modne, projektanci przyszykowali nie lada gratkę. Na salony mody ślubnej wchodzą mianowicie kombinezony, damskie garnitury i komplety – krótka bluzka + spódnica. Eksperci opracowujący prognozy mody ślubnej na 2021 rok twierdzą, że przetrwają trendy w postaci sukien z rozporkiem, asymetrycznych oraz kreacje z golfem lub stójką. 

Modelki prezentują ekologiczne, naturalne suknie ślubne podczas pokazu mody na targach ślubnych.

Na zakończenie należy wspomnieć, że śnieżna biel już od dłuższego czasu nie jest wiodącym kolorem w modzie ślubnej. Dla tych bardziej odważnych panien młodych w 2020 roku przygotowane są kreacje w pastelowych kolorach – błękitach, pudrowych różach, beżach a nawet żółciach. Na targach ślubnych można spotkać również suknie w kolorze pistacjowym, seledynowym a nawet fioletowym. Jedno jest pewne – niezależnie czy jesteś panną młodą podążającą za modą, czy raczej tradycjonalistką kochającą bardziej standardowe suknie ślubne – będziesz miała w czym wybierać!