10 ślubnych wpadek, których można uniknąć – Targi Ślubne – Targi Młodej Pary

10 ślubnych wpadek, których można uniknąć

Ślubne wpadki – koszmar narzeczonych, wyzwanie dla wedding plannera. Jak uniknąć niespodzianek w dniu ślubu?

Kiedy ślub wymyka się spod kontroli?

1. Zła pogoda, plucha, silny wiatr – to czynniki, które mogą niespodziewanie wpłynąć na przebieg najważniejszego dnia w Waszym życiu. Problem dotyczy szczególnie par planujących złożenie przysięgi małżeńskiej w plenerze. Niepogoda może też zmienić Wasze plany odnośnie sesji zdjęciowej. Rozsądnym rozwiązaniem jest posiadanie „planu B”: możliwość wypożyczenia namiotu, kilka dostępnych miejscówek dla sesji foto, stylizacje z dodatkiem białego płaszczyka lub bolerka.

2. Choroba jednego ze ślubnych usługodawców – umowa podpisywana przez Was z DJ-em, zespołem muzycznym, fotografem i florystką powinna uwzględniać kwestię zastępstwa w razie choroby wykonawcy lub wydarzenia losowego. Unikniecie komplikacji organizacyjnych i dodatkowych kosztów.

3. Spóźnienie na uroczystość – pomyślcie o osobie dedykowanej, która w razie awarii Waszego transportu zapewni bezpieczny dojazd. Zaplanujcie realistyczny harmonogram dojazdu na miejsce uroczystości, uwzględniający np. możliwe korki i niepogodę.

Popularne, ślubne wpadki panny młodej:

4. Naderwanie zbyt długiego trenu, oczko w pończosze, plama w widocznym miejscu – to ślubne wpadki będące koszmarem każdej panny młodej. W dniu ślubu będziesz skupiona na przebiegu uroczystości i gościach. Zadbaj o to, aby stan Twojej kreacji nadzorowała świadkowa, siostra lub mama. Zaopatrz je w podręczny „zestaw ratunkowy”: białe nici, agrafki, szpilki, wilgotne chusteczki. 

5. Otarcie stóp na skutek źle dopasowanego, nowego obuwia to jedna z najczęstszych bolączek panien młodych. Obuwie ślubne należy odpowiednio wcześnie rozchodzić – szczególnie wtedy, gdy zakładamy modele skórzane lub szpilki. Nie zapomnij o podręcznym zestawie plastrów w kolorze nude.

6. Rozmazana szminka – nawet jeśli preferujesz makijaż samodzielny, skorzystaj wcześniej z porady profesjonalistów. Makijażystka ślubna nie tylko dobierze idealny kolor, ale wskaże też kosmetyki o przedłużonej trwałości.

Ślubne wpadki pana młodego:

7. Zgubienie obrączek… – fani komedii „Cztery wesela i pogrzeb” pamiętają konsternację młodej pary, której na skutek pomyłki świadka – granego przez Hugh Granta – zamiast obrączek podano biżuterię pożyczoną od gości weselnych. Wpadki brzemiennej w skutki unikniemy przekazując obrączki pod pieczę zaufanej, sprawdzonej osoby.

8. Nieprawidłowo dobrane dodatki – wśród największych „grzechów” pana młodego styliści wymieniają m.in. zakładanie eleganckiej muchy na gumce i umieszczanie bukiecika ślubnego w kieszonce garnituru. 

9. Zabrudzone obuwie – nic tak nie burzy efektu eleganckiej stylizacji ślubnej jak zabrudzone lub zaniedbane obuwie. Jeśli mamy do czynienia z wyjątkowo nieprzyjazną pogodą, poświęćmy chwilę czasu na oczyszczenie obuwia przed wyjściem z samochodu. 

W wielu tych sytuacjach wybawieniem będzie zorganizowany z wyprzedzeniem weselny koszyczek ratunkowy! Jednak na koniec wpadka nr 10, której warto za wszelką cenę unikać, czyli zły humor. Pewnym jest, że na późniejszych etapach uroczystości zmęczenie, hałas i alkohol mogą dać się Wam we znaki. Pomimo tego warto zachować pozytywne podejście – pamiętajcie, że dzień ślubu już się nie powtórzy.