Cechy dobrego fotografa ślubnego  – Targi Ślubne – Targi Młodej Pary

Cechy dobrego fotografa ślubnego 

Idealny fotograf ślubny – profesjonalista czy utalentowany amator? Artysta z własną wizją czy sprawdzony wykonawca tradycyjnych „sesji ślubnych”? Podpowiadamy, jaki zestaw cech powinna posiadać osoba specjalizująca się w ślubnych usługach foto-wideo.

Wybór fotografa ślubnego może przyprawić o zawrót głowy. W pośpiechu przedślubnych przygotowań możecie stanąć przed dylematem szybkiego wyboru osoby, która uwieczni jeden z najważniejszych dni w Waszym życiu. Teoretycznie wiemy, czym kierować się przy wyborze usługodawcy. W praktyce możemy jednak napotkać wiele problemów. Przykładowo: jeśli będziemy przekładać wybór, może okazać się, że doskonały fotograf polecany przez znajomych jest już zajęty. Istotną kwestią jest też niemały budżet, który należy przeznaczyć na sesję i film ślubny. Do tego dochodzi kwestia wzajemnej „chemii” i zrozumienia potrzeb nowożeńców – niezbędne elementy udanej sesji. 

Oto nasza mini-ściąga niezbędnych cech, które musi posiadać solidny wykonawca ślubnych usług foto-wideo.

Oferta fotografów ślubnych prezentowana jest na targach w postaci zdjęć i albumów.

5 cech dobrego fotografa ślubnego

1. Profesjonalizm – niezbędne uzupełnienie talentu na które składa się m.in. sposób komunikacji z klientem, jakość obsługi i używanego sprzętu. Do tego dochodzi ciekawe, zróżnicowane portfolio i estetyczna prezentacja realizacji.

2. Doświadczenie – konieczne, gdy szukamy sprawdzonego wykonawcy, który faktycznie zna specyfikę fotografii ślubnej. Bogate doświadczenie można rozpoznać nie tylko w pomysłach na zróżnicowaną sesję, ale i w sposobie reagowania na możliwe – a nierzadkie w Dniu Ślubu – sytuacje kryzysowe.

3. Komunikatywność – podstawowa cecha dobrego fotografa. Niezbędna do zrozumienia Waszych potrzeb i wizji sesji. Idealny fotograf doradzi sesję zgodną z Waszym charakterem, ale i zweryfikuje pomysły zbyt „fantazyjne”, które jego zdaniem nie sprawdzą się w praktyce.

4. Poczucie estetyki – wrodzone lub nabyte dzięki wieloletniemu doświadczeniu pozwoli stworzyć obrazy, które zapadną w pamięć. Nie może też zabraknąć tak oczywistych cech jak np. wyczucie światła i umiejętne operowanie kolorem.

5. Refleks – czyli wyczucie niepowtarzalnego momentu, który warto uwiecznić. Doświadczony fotograf ślubny wie jak znaleźć się „we właściwym miejscu” i „we właściwym czasie”. Potrafi też sprawnie manewrować pośród bawiących się gości weselnych i usunąć się w kąt, gdy wymaga tego chwila.

Fotograf weselny udziela wywiadu na scenie targow slubnych w Ostródzie.

Gdzie znajdziemy najlepszych usługodawców od weselnego foto-wideo? 

  • strony www i portfolio online – znalezienie fotografa ślubnego w sieci nie powinno sprawić nam problemów; idealna opcja, gdy możemy poświęcić czas na porównanie ofert i przeglądanie wybranych realizacji,
  • polecenia rodziny i znajomych – kolejna, korzystna opcja, która pozwala na wstępną, pozytywną segregację kandydatów; pamiętajmy jednak, że stylizowane sesje fotografa, który sprawdził się w przypadku naszych znajomych niekoniecznie muszą przypaść nam do gustu,
  • targi ślubne – rozwiązanie dla zabieganych, umożliwiające łatwy i bezpośredni kontakt z wieloma wykonawcami; do tego dochodzi zazwyczaj możliwość uzyskania rabatu oraz szybkiej informacji o wolnych terminach usługodawcy.

Poczuj chemię ze swoim fotografem ślubnym!

Nawet najbardziej kreatywne portfolio i najdroższy sprzęt nie zastąpią dobrej komunikacji i chemii, która musi pojawić się pomiędzy Wami a fotografem. Wybierzcie wykonawcę, który potrafi słuchać, odpowiadać na indywidualne potrzeby klientów i patrzeć na Wasze wesele tak, jak sami chcielibyście je widzieć.