Czy pan młody musi tańczyć? – Targi Ślubne – Targi Młodej Pary

Czy pan młody musi tańczyć?

Pan młody, szczęściarz, który po kilku miesiącach przygotowań został w końcu mężem swojej wybranki, jest najważniejszym mężczyzną na weselu. Na nim i jego żonie skupione są oczy gości. Panu młodemu zależy, aby dobrze wypaść na weselu w oczach ukochanej i obu rodzin. O ile powitanie nowożeńców chlebem, solą i wódką to przyjemny moment, o tyle o nim następuje chwila, której obawia się pan młody, zwłaszcza jeżeli taniec nie jest jego mocną stroną – pierwszy taniec młodej pary. Oznacza to, że na weselu pan młody musi tańczyć.

Obowiązek pana młodego – taniec na własnym weselu

Podczas pierwszego tańca oczy gości skupione wokół pary młodej. Pan młody musi dobrze wypaść. Chociaż jest to symboliczny taniec na początek wesela, to ma on swoje znaczenie – pokazuje, czy młoda para jest zgodna, cierpliwa i czy obdarza siebie zaufaniem. Pierwszy taniec pana młodego ze swoją dopiero co poślubioną żoną to dla mężczyzny powód do obaw i duży stres, zwłaszcza kiedy nie jest osobą, która lubi tańczyć. Aby uniknąć stresu, warto zapisać się na kurs tańca lub zatrudnić instruktora. O korzyściach z takiej decyzji można przeczytać w naszym artykule o tym, że pierwszy taniec naprawdę może być przyjemnością dla każdej pary! Pierwszy taniec nie musi być długi ani obfitować w skomplikowane figury. Można wybrać spokojną, romantyczną muzykę zamiast latynoskich rytmów, co zdecydowanie ułatwi sprawę młodej parze. Pan młody tańczy na weselu nie tylko z ukochaną, ale także ze wszystkimi paniami, w tym: świadkową, mamą, siostrą oraz podczas zabaw wspólnych. Można powiedzieć, że taniec jest obowiązkiem pana młodego i panny młodej. Wesele to przede wszystkim radość, która wraża się w muzyce i tańcu.

Czy pan młody musi umieć tańczyć?

Nie jest wymagana umiejętność fachowego tańca, czy znajomość poszczególnych stylów tanecznych. Można się dobrze bawić, poruszając się w rytm muzyki, a nawet tworząc swój rodzaj tańca.  Im późniejsze godziny wesela i większa śmiałość wobec gości, tym łatwiej przychodzi taniec według własnego pomysłu. Kiedy mija pierwszy stres i nieśmiałość, taniec pana młodego staje się czymś naturalnym. Pan młody dobrze bawi się i zabawia ukochaną oraz gości. Jeżeli pan młody potrafi tańczyć, to tym lepiej dla całej imprezy. Na pewno nie należy stresować się brakiem umiejętności tanecznych.

Triki, które uratują nietańczącego pana młodego na własnym weselu

Taniec pana młodego nie musi być wyrafinowany – to nie jest międzynarodowy konkurs tańca, tylko wesele. Poruszanie się w rytm muzyki i doskonały humor w zupełności wystarczą. Dobrze jest znać parę kroków z jakichkolwiek stylów tanecznych, aby stworzyć coś niepowtarzalnego i własnego. Im późniejsza godzina na weselu, tym goście mniej zwracają uwagę na styl tańca, a jedynie na dobrą zabawę. 

Wesele to przede wszystkim znakomita zabawa dla państwa młodych i gości. Nie wszyscy tańczą perfekcyjnie, ale i tak znakomicie bawią się na weselu, poznają osoby z rodziny drugiej strony i dobrze wspominają zabawę weselną.