Dojrzała panna młoda – porady i wskazówki – Targi Ślubne – Targi Młodej Pary

Dojrzała panna młoda – porady i wskazówki

Wiek zawarcia związku małżeńskiego podnosi się i dziś już nikogo nie dziwi, że nowożeńcy mają więcej niż 40 lat. Miłość nie zna granicy wieku, a osoby, które przekroczyły magiczną 40-tkę, są ludźmi pełnymi życia, celów i marzeń. Kochają i chcą zawierać związki małżeńskie. Czasem nie jest to pierwszy ślub, bo przecież w życiu różnie bywa i małżeństwa rozpadają się, a ludzie układają sobie życie od nowa i znajdują szczęście.

Suknia ślubna dla kobiety 40+ 

Kobiety wychodzące za mąż po 40-tce nie mają ograniczenia w kolorze sukni. Tradycja bieli dotyczy głównie młodszych kobiet, choć i tak jest przełamywana.  Dojrzała panna młoda może ubrać suknię ślubną w każdym kolorze, jakim lubi, np.: czerwonym, różowym, niebieskim, zielonym, delikatnym brązie. Jeżeli chce wystąpić w białej sukni ślubnej, to oczywiście ma do tego pełne prawo, ponieważ biel odmładza. Drobne ograniczenia dotyczą jedynie fasonu – dla panny młodej po 40-tce nie są wskazane falbaniaste suknie typu księżniczka. Kreacja ma pokazać dojrzałe piękno kobiety, eksponować dekolt i ramiona. Aplikacje, perełki czy kwiaty w umiarkowanych ilościach są zawsze mile widziane. Koronki, jedwabie, tiule, muśliny są odpowiednimi materiałami na suknię dla panny młodej po 40-tce.

Modelki prezentują na targach ślubnych nie tylko suknie ślubne, ale i makijaże oraz fryzury dla panny młodej.

Fryzury i makijaże dla dojrzałej panny młodej 

Wszelkie eksperymenty z fryzurą i makijażem, np.: radykalne zmiany długości i koloru włosów, czy zabiegi kosmetyczne na twarzy  przed ślubem nie są polecane niezależnie od wieku kobiety. Panna młoda 40+ powinna postawić na naturalność i klasyczny elegancki makijaż. Stylowe koki i szykowna fryzura z rozpuszczonych włosów są polecane przez stylistów dla dojrzałej panny młodej.  Do solarium można iść na kilka dni przed ślubem. Nie poleca się długiego opalania -maksymalnie kilka sesji po 10 minut. Tipsy wyglądają mało elegancko, zdecydowanie polecane są klasyczne ozdoby paznokci.

Ślubne dodatki panny młodej w każdym wieku 

Buty ślubne nie muszą być w takim samym kolorze, jak suknia. Obcas dowolny, jaki kobieta lubi, w jakim jest jej wygodnie. Dojrzała panna młoda najczęściej rezygnuje z welonu lub wybiera krótką wersję. Częściej wybierane są: kapelusik, toczek z woalką, przepaskę z kawałkiem opadającego tiulu lub wpięcie we włosy świeżego kwiatu. Bukiet powinien być dobrany do sukienki.

Ślub można brać w każdym wieku. Moda ślubna zapewnia cały asortyment kreacji i dodatków dla kobiet, które przekroczyły 40 rok życia. Bez względu  na wiek, kobieta może spełnić swoje ślubne marzenia i wyglądać tego dnia najpiękniej.