Dylemat każdej młodej pary – ilość alkoholu na weselu – Targi Ślubne – Targi Młodej Pary

Dylemat każdej młodej pary – ilość alkoholu na weselu

Trudno sobie wyobrazić wesele bez alkoholu. Rozluźnia atmosferę, ułatwia nawiązywanie znajomości i dobrą zabawę. Przed weselem para młoda musi podjąć bardzo trudną decyzję: ile i jaki alkohol będzie podawany na weselu oraz jak przystroić butelki i kieliszków.  Zakochani muszą postanowić, czy postawić na tradycyjne trunki, czy zdecydować się na coś wytwornego, a może na drink- bar.

Temat stary jak świat – ile alkoholu na weselu?

Obowiązek zorganizowania alkoholu na wesele spoczywa na panu młodym. Kiedyś gościły dwa rodzaje alkoholu: szampan i czysta wódka, ewentualnie wino dla osób, które nie lubią wódki. Obecnie pojawiają się również inne trunki. Ważne jest, aby każdy gość znalazł trunek, który najbardziej lubi. Obiegowy jest przeliczyć, że na jedną osobę przypada 0,5 litra wódki. Do tej sumy trzeba doliczyć co najmniej kilka butelek zapasowych i parę na wypadek bramek ustawionych przez sąsiadów i dla nagrody dla gości za udział w weselnych zabawach. Niektóre pary młode, znając swoich gości, przyjmują wyższy przelicznik. Alkoholu na weselu nie może zabraknąć, a jeżeli zostanie, to można go rozdzielić między gości. Jedną butelkę wina liczymy na 4 osoby, choć może się zdarzyć, że część gości nie pije wódki, zdecydowanie woli wino, wtedy trzeba zwiększyć ilość tego trunku. Coraz modniejsze jest też piwo na weselu, najlepiej kartonowe z lokalnego browaru. Smakosze z przyjemnością spróbują nowości, więc warto przeliczyć po 0,5 litra piwa na głowę. Popularność zyskują miody pitne, domowe nalewki, bimber, gin, koniak – wybór alkoholi na wesele jest naprawdę duży i zależy od upodobań gości.

Liczba gości, a ilość alkoholu na weselu

Ilość alkoholu ustala się w stosunku do liczby gości. Odlicza się dzieci, choć niektórzy uważają, że warto policzyć wszystkie osoby i mieć zapas trunków na wszelki wypadek. Para młoda najlepiej zna swoich gości i wie, czy standardowe przeliczniki mają w ich przypadku zastosowanie. Ilość alkoholu na weselu można zwiększyć lub zmniejszyć. Trzeba też pamiętać o osobach niepijących i zaoferować im bezalkoholowe piwo lub kolorowe drinki bez procentów.

Zróżnicowanie gości i ich alkoholowych gustów

Dobierając alkohol na wesele, należy brać pod uwagę gust jak największej liczby gości. Warto mieć kilka rodzajów trunków, wtedy z pewnością każdy uczestnik zabawy znajdzie coś dla siebie. Wśród  dodatkowych alkoholi najczęściej wybierane są: piwo, nalewki, bimber, gin, whisky, likiery, rum, miody pitne. Choć wódka dominuje, to jednak statystyki pokazują, że zmniejsza się ilość tego trunku wypijanego na weselu.

Alkohol na wesele – o czym warto pamiętać?

Podając alkohol na weselu należy pamiętać o tym, aby uczynić to w eleganckiej formie. Kieliszki muszą być dopasowane do rodzaju alkoholu. Mogą być zdobione. Butelki powinny specjalnie oznaczone naklejkami lub zawieszkami jako „weselne”. Wzorów naklejek i zawieszek na butelki są setki – bez problemu można je dopasować do charakteru wesela.

Podając alkohol na weselu, trzeba zadbać o odpowiednią ilość zabaw, atrakcji oraz o zróżnicowaną muzykę. Pozwoli to uniknąć szybkiego działania alkoholu na organizm człowieka i zapewni wspaniałą atmoferę na weselu.