Dzieci na weselu – tak, ale co dalej? – Targi Ślubne – Targi Młodej Pary

Dzieci na weselu – tak, ale co dalej?

Temat obecności najmłodszych na weselu wzbudza spore kontrowersje. Jedni uważają, że to zbędny koszt i kłopot dla rodziców i pary młodej, inni, że obecność dzieci wnosi dużo humoru i radości. Najmłodsi członkowie rodziny bywają czasem niesforni, ale przecież nawet dorosłym zdarzają się przykre sytuacje. Gdy już decydujemy się zapraszać dzieci, warto zorganizować im czas na weselu. Pomysłów na niedrogie atrakcje na najmłodszych na weselu jest sporo.

Kilka porad, jak ugościć dzieci na weselu?

Dzieci na weselu to sama radość, wnoszą dużo uśmiechu i oczywiście zabawnych sytuacji. Dzięki najmłodszym wesele nie jest tylko potańcówką, ale fantastyczną rodzinną zabawą, na której doskonale czują się wszystkie pokolenia. Maluchy są kreatywne, skore do zabaw i tańca, znakomicie wyglądają na zdjęciach – są naturalne, nie pozują. Mogą być grymaśne i po pewnym czasie zmęczone, dlatego dobrze zorganizować na nich miejsce na odpoczynek i sen. Większość miejsc, w których można urządzać wesela, ma takie możliwości. Najmłodsi weselnicy mogą siedzieć z rodzicami lub przy specjalnie dla nich przygotowanym stoliku. Najczęściej najpierw siedzą z rodzicami, a później w swoim dziecięcym towarzystwie przy osobnym stoliku. Idealnym przysmakiem i jednocześnie atrakcją dla dzieci na weselu będą słodycze w kolorowych opakowaniach, fontanna czekoladowa z owocami, które można moczyć w czekoladzie, czy lizaki z niespodzianką. Napoje oczywiście soki w różnych kolorach. Obiad: kluski, naleśniki, sałatki, rolady lub pieczony drób ze złocistą skórką, frytki, paluszki rybne, hamburgery ze świeżym mięsem i warzywami, kulki ziemniaczane, panierowane niewielkie kotleciki drobiowe. Dzieci uwielbiają ciasta. Kącik dziecięcy można udekorować balonami, trzeba pamiętać o tym, aby talerzyki były kolorowe. Przy dużej ilości dzieci na weselu można wynająć profesjonalną animatorkę, która przygotuje kilka zabaw i gier dla najmłodszych, np.: malowanie buzi, przebieranki, malowanie, lepienie z plasteliny i zabawy ruchowe. Jej koszt to 250- 300 zł, co nie jest wygórowaną ceną w porównaniu do innych elementów wesela. Można też omówić z zespołem przygotowanie kilku piosenek dla dzieci i wspólnych zabaw. Nieśmiertelne „kaczuszki” porywają do tańca wszystkich weselników niezależnie od wieku.

Ile kosztują dzieci na weselu

Przy ustalaniu liczby gości, należy pamiętać o dzieciach i policzyć wszystkie maluchy i dzieci starsze. Za maluchy do 3-4 lat przeważnie nie płaci się, dzieci na weselu od 5-12 lat mają obniżoną stawkę, za nastolatki trzeba zapłacić jak za dorosłych. W przypadku niemowląt, para młoda powinna poprosić kierownika lokalu o udostępnienie krzesła do karmienia lub przewijaka na zapleczu. 

Rozważmy atrakcje dla dzieci na weselu

Kiedy dorośli idą zjeść, to najmłodszym weselnikom można zaproponować kilka zabaw. Może to zrobić jedna osoba z zespołu muzycznego lub animatorka.  Atrakcją dla dzieci na weselu będą konkursy z balonami, na których można wygrać czekoladę lub zabawa w krzesełko. Mogą być zabawy rodzinne w parze dorosły dziecko, np.: najładniejszy/najdłuższy taniec takiej pary albo tradycyjny pociąg. Taniec nowożeńców z dziećmi w kółeczku, to też nie lada gratka dla pociech. Dzieci na weselu lubią śpiewać – konkurs piosenki dla wszystkich lub śpiewanie refrenu z zespołem to znakomita zabawa. Śpiewanie z parą młodą lub rodzicami to niezapomniane przeżycie.

Sprawdźmy, co dla najmłodszych przygotowała nasza sala weselna

Restauracje, czy domy weselne mają pakiet dla dzieci weselników. Przeważnie jest dziecięce menu, dodatkowa porcja słodyczy, czy kącik dla dzieci. Dość często właściciele sali mają zatrudnione na stałe animatorki oraz posiadają plac zabaw dla najmłodszych. Warto zapytać, jakie atrakcje są przygotowane dla dzieci na weselu.  Jest to oszczędność czasu i zaangażowania. Czasami wystarczy dodać jakieś dodatkowe zabawy, które zaktywizują wszystkich uczestników: dzieci i dorosłych.

Dzieci na weselu nie nudzą się, o ile para młoda wcześniej uzgodni z właścicielami lokalu i zespołem zabawy dla wszystkich gości i zapewni spokojny kącik do spania. Udział najmłodszych na przyjęciu weselnym kończy się w okolicach 22:00 – 23:00 i dlatego warto im zabezpieczyć, jakieś ciche pomieszczenie na zapleczu. Rodzice mogą się potem bawić do białego rana.