​​​​​​​Dziś i na zawsze – grawer na obrączkach ślubnych – Targi Ślubne – Targi Młodej Pary

​​​​​​​Dziś i na zawsze – grawer na obrączkach ślubnych

Obrączka to symbol małżeństwa. Para młoda wymienia obrączki w czasie ceremonii, tuż po wypowiedzeniu słów przysięgi. To znak trwałości związku małżeńskiego i informacja dla wszystkich, że posiadacz/posiadaczka obrączki nie jest osobą stanu wolnego. Wzorów obrączek są setki, w zasadzie każda firma jubilerska ma swoją, ciekawą ofertę. Jednak nie trzeba kupować obrączek, jakie mają wszyscy, można zdecydować się na coś wyjątkowego i wygrawerować napis na obrączkach, który upamiętni wyjątkowy dzień ślubu. Grawer sprawia, że obrączki są niepowtarzalne i wyjątkowe.

Trzy przydatne wskazówki

Noszenie obrączki to symbol małżeńskiej miłości i wierności. Spersonalizowanie obrączek za pomocą grawerowania sprawi, że staną się one wyjątkowe i przestaną być tylko biżuterią – staną się pięknym wyznaniem miłości zakochanej pary. Koszt graweru na obrączkach ślubnych jest niewielki. Małżeństwa wierzą, że grawer na obrączkach przywołuje wspomnienia pięknych chwil i pomaga przetrwać trudne chwile w małżeństwie. Pytaniem, które należy sobie zadać, zanim zamówi się grawerowanie, jest lokalizacja graweru – czy ma być widoczna dla wszystkich (zewnętrza), czy też ma być osobistym wyznaniem, tajemniczą informacją dla ukochanej osoby (wewnętrzna). Kolejną decyzją jest treść graweru na obrączkach ślubnych. Możliwości wygrawerowania tekstu na obrączkach jest bez liku, a kilka najciekawszych można znaleźć w osobnym wpisie poświęconym treści graweru.

Jak i za ile wykonuje się grawer na obrączkach ślubnych? Kiedyś grawer na obrączkach ślubnych wykonywano ręcznie – była to praca bardzo precyzyjna i wymagająca maksymalnego skupienia. Obecnie wykonuje się metodą laserową, co sprawia, że grawer jest lepiej widoczny i trwalszy. Po latach i tak wytrze się i trzeba będzie go odnowić. Część jubilerów podaje liczbę znaków, którą można wygrawerować, inni nie zamieszczają takiej informacji. Przeciętna cena graweru wynosi od 12 do 60 złotych, często grawerowanie jest też w cenie obrączek.

Co wygrawerować na wyjątkowej biżuterii?

Najpopularniejszymi grawerami na obrączkach ślubnych są imiona i data ślubu, wyznania miłości, typu: „miłość nigdy nie ustaje”, „moje serce kocha Twoje”, „na zawsze razem”, jedna miłość na zawsze”, „jedna miłość, jedno życie”, „Ślubuję Ci+ data”. Popularne jest grawerowanie tytułów piosenek o miłości, np.: „Wielka miłość”, „Tylko mnie kochaj”, „Zawsze tam, gdzie Ty”.

Nietypowy grawer na obrączkach ślubnych

Osoby poszukujące czegoś bardziej ekstrawaganckiego mogą zdecydować na nietypowe formy graweru na obrączkach ślubnych, np. wyrycie na pierścionku odręcznie napisanej dedykacji dla ukochanej osoby lub napisu, który tworzy całość dopiero po złączeniu obrączek, np.: „serca złączone/ w jedność uchywcone”, „składam serce/ w Twoje serce”. Ciekawym rodzajem graweru jest wykonanie go  w alfabecie Braila, Morse’a czy wygrawerowanie symbolu, np.: nieskończoności, czy dwóch serc złączonych razem.  

Do łask wraca grawerowanie na obrączkach ślubnych łacińskich sentencji o miłości, czegoś humorystycznego „Wow, jesteśmy małżeństwem”, „pożegnaj się z wolnością Kochanie”. Grawer sprawia, że obrączka ma bardziej osobisty charakter.