Idealne miejsca na ślub w plenerze – Targi Ślubne – Targi Młodej Pary

Idealne miejsca na ślub w plenerze

Złożenie przysięgi małżeńskiej w plenerze to marzenie wielu młodych par. Jakie miejsce wybrać, gdy jesteście zdecydowani na to rozwiązanie? Dlaczego i kiedy warto brać pod uwagę opcję ślubu za granicą?

Ślub plenerowy to rozwiązanie niezwykle atrakcyjne wizualnie, ale związane z koniecznością dopełnienia wielu formalności. Ich ilość zależy od tego, czy planujecie ślub konkordatowy, cywilny czy tzw. ślub humanistyczny. Z dodatkowymi wymaganiami – także finansowymi – musicie się liczyć, gdy planujecie złożenie przysięgi poza granicami kraju. Wzięliście pod uwagę wszystkie „za i przeciw” i podjęliście decyzję o ślubie w plenerze? Pozostaje pytanie: jakie miejsce sprawdzi się jako najpiękniejsze „tło” Waszej przysięgi małżeńskiej?

Ślub w plenerze tam, gdzie zawsze jest ciepło

Włoskie „dolce vita” – Rzym, Neapol, Sycylia pozostają od lat wśród najchętniej wybieranych miejsc na ślub plenerowy. Ogromną popularnością cieszą się wciąż śluby plenerowe w Toskanii – wyjątkowo malowniczym regionie Włoch ze stolicą we Florencji. Kluczowy plus? Pogoda, przepiękne krajobrazy i solidne zaplecze turystyczne.

Grecja – Mykonos i Santorini to greckie wyspy przyciągające rokrocznie tysiące turystów. Nadmorski klimat, błękitna woda i niezwykle malownicze położenie to główne powody popularności tych miejsc. Obydwie wyspy słyną też ze ślubów plenerowych, wybieranych nie tylko przez zamożne pary młode. Dużym ułatwieniem jest bogata infrastruktura turystyczna

Hawaje – kolejna wysoce pożądana destynacja dla par, które zdecydują się zainwestować w plenerowy ślub na plaży. Egzotyczna przyroda, przyjazne podejście do turystów i możliwość spędzenia miesiąca miodowego „na miejscu” – to kluczowe zalety tego rozwiązania.

Wyspy Kanaryjskie – czyli opcja „hawajska” dla Europejczyków. Popularna destynacja na miesiąc miodowy, którą możemy zamienić na… ślub w plenerze i wycieczkę dla nas, świadków oraz naszych gości. 

Tajlandia – kolejna, ciekawa opcja dla par, które marzą o egzotycznym, morskim plenerze w dniu ślubu. Kluczowy plus? Zdecydowanie niższe koszty przelotu i akomodacji gości, niż w przypadku niektórych miejscówek europejskich. 

Ślub w plenerze związany z Waszą romantyczną historią

Plener górski – jeśli poznaliście się na górskim szlaku nic nie stoi na przeszkodzie, aby wspólne życie rozpocząć od złożenia przysięgi w plenerze z widokiem na Giewont, Śnieżkę czy bieszczadzkie połoniny.

Mazurskie molo – kolejna opcja dla fanów romantycznego pleneru. Ślub nad jeziorem może okazać się niezwykle malowniczym rozwiązaniem – nie tylko w sezonie letnim.

Nadbałtyckie plaże – polski klimat nie zawsze sprzyja nadmorskim uroczystościom, mimo tego warto przemyśleć opcję złożenia przysięgi ślubnej w pobliżu jednej z wielu dzikich plaż…

Nietypowy plener

Jeśli jesteście zdecydowani na ślub w plenerze i poniesienie kosztów takiego rozwiązania wybór miejsca ogranicza tylko Wasza wyobraźnia (i lokalne prawo…). W zależności od Waszych potrzeb przysięgę możecie złożyć np. w ogrodzie, parku, na plaży, w pobliżu miejsca lokalizacji przyjęcia weselnego. Pamiętajcie, że zgodnie z polskim prawem musi być to miejsce, w którym zostanie zachowany „formalny charakter wydarzenia”. Jesteście też odpowiedzialni za bezpieczeństwo zgromadzonych gości. Jeśli natomiast zdecydujecie się na tradycyjną ceremonię, można wpleść plenerowe elementy do samego przyjęcia, np. w postaci kina plenerowego na weselu czy ślubnej strefy chillout