Jak wybrać dom weselny?  – Targi Ślubne – Targi Młodej Pary

Jak wybrać dom weselny? 

Zakochani zaręczyli się, odbyło się spotkanie rodziców obu stron i w końcu można zacząć przygotowania do ślubu. Młoda para chce, aby ten dzień był najpiękniejszy i aby spełniły się wszystkie ich marzenia. Najważniejszą rzeczą jest wynajęcie sali weselnej. Terminy bywają zarezerwowane nawet na dwa lata. Dlatego też wiele par ustala termin ślubu dopiero po zarezerwowaniu domu weselnego.

 

Początek przygotowań do ślubu – wybór domu weselnego

Przy wyborze domu weselnego decyduje kilka czynników: oferowany termin, wielkość sali i cena za osobę. Poza tym znaczenie mają klimat sali, możliwości dekoracyjne, oferowany jadłospis, położenie lokalu oraz dodatkowe udogodnienia. Sale weselne najczęściej wynajmują: restauracje, eleganckie wille, kluby, dworki, a nawet zamki. Można wybrać mniej kosztowną wersję w domu kultury lub remizie strażackiej. Sala weselna ma spełniać oczekiwania wynajmujących, którzy powinni się w niej czuć dobrze i komfortowo. Nie warto wynajmować sali weselnej tylko dlatego, że jest ona popularna wśród lokalnej społeczności i polecają ją znajomi. Wyboru domu weselnego należy dokonać jak najwcześniej – w niektórych lokalach trzeba czekać nawet dwa lata. Można się w takiej sytuacji zdecydować na mniej znany lokal, który również odpowiada wymaganiom zakochanych. Najlepszym wyjściem jest obejrzenie kilku lokali i wybranie tego, który odpowiada przyszłym małżonkom pod względem oferty i wizualnie. Przed wyborem sali weselnej warto zwrócić uwagę na czystość toalet, kuchnię, akustykę, klimatyzację, palarnię, oświetlenie, udogodnienia dla niepełnosprawnych, zielony teren i parking.  Jeżeli potrzebne są noclegi dla gości, to warto wybierać dom weselny z noclegami. Restauracje i inne sale weselne chętnie prezentują się na targach ślubnych. Zastanówcie się wcześniej nad tym, o co pytać przed wynajęciem sali weselnej.

Sala weselna a liczba gości 

Zanim rozpocznie się poszukiwania sali weselnej, warto mieć ustaloną, chociaż przybliżoną liczbę gości. Sala musi być na tyle duża, aby zmieściły się stoły, a goście mieli miejsce do swobodnej zabawy. Domy weselne i duże restauracje mają w ofercie sale mniejsze i większe, w zależności od potrzeb klientów.

Klimat domu weselnego 

Planowany styl wesela to bardzo ważny aspekt w wynajmowaniu sali weselnej. Nie wszystko można zmienić dekoracją i nie każdy właściciel zgadza się, aby klienci bardzo zmieniali wystrój sali. Można według uznania ozdobić stoły, czy krzesła, udekorować kwiatami firanki. W  przypadku dekoracji ściennych, czy obklejania drzwi ozdobami właściciel może mieć odmienne zdanie. Dlatego warto wybierać salę, która klimatycznie pasuje do stylu wesela. Dekoracje może przygotować para lub skorzystać o oferty sali.

Dodatkowe udogodnienia domu weselnego

Niezwykle istotne są wszelkie usprawnienia dla osób z niepełnosprawnością. Pary zwracają uwagę na możliwość udostępnienia osobnych stolików dzieciom, czy udostępnienia dodatkowej sali na zajęcia animatora z najmłodszymi uczestnikami wesela. Jeżeli wśród gości są matki karmiące, to ważne jest, aby było miejsce do spokojnego nakarmienia dziecka.  Niektóre domy weselne udostępniają łóżeczka dla maluchów i pokoje do odpoczynku dla gości.

Sala weselna powinna być ładna i funkcjonalna. Konieczna jest uprzejma obsługa kelnerska, najlepiej ze znajomością języka angielskiego. Powinna spełniać oczekiwania nowożeńców i gości oraz umożliwić swobodną i niezapomnianą zabawę.