Jak wybrać kwiat na ślub? – Targi Ślubne – Targi Młodej Pary

Jak wybrać kwiat na ślub?

Kwiaty na ślub to nie tylko bukiet panny młodej. Można powiedzieć, że dekoracje kwiatowe są nieodłącznym elementem ślubnych uroczystości: od ceremonii po całe wesele. Kwiaty to najważniejsza dekoracja. Najważniejsze jest, aby kwiaty były dobrane do stylu wesela i aby wytrzymały całą ceremonię i wesele. 

Kwiaty na wesele — gdzie się sprawdzą, jakie wybrać i ile to będzie kosztować?

Kwiaty bezwzględnie musi mieć panna młoda i świadkowa oraz pan młody w butonierce. Kwiatami dekoruje się miejsce ślubu: USC lub kościół, ewentualnie każde inne miejsce uroczystości, na które wyrazi zgodę kierownik Urzędu Stanu Cywilnego. Ozdoby kwiatowe wybierane są najczęściej na samochód młodej pary. Na sali weselnej można nimi przystroić wejście, miejsce nowożeńców i stoliki. Zasadą jest, że na stole okrągłym jest jeden bukiet, a przy stole prostokątnym: jedna florystyczna dekoracja na 10 osób. Jakie kwiaty na wesele wybierać? Oczywiście sezonowe i dopasowane do urody panny młodej i sukni. W dniu ślubu wszystko być zgrane i tworzyć fantastyczną stylizację. Kwiaty szklarniowe, które można zamówić o każdej porze roku, poza okresem swojego naturalnego kwitnienia, są sporo droższe od sezonowych kwiatów na wesele.  

Gdzie nie może zabraknąć florystycznych dekoracji?

Kwiaty na wesele powinny być obecne przez cały wyjątkowy dzień. W miejscu zaślubin, na sali weselnej, w rękach panny młodej i w butonierce pana młodego. W wielu regionach nowożeńcy obsypywani są płatkami kwiatów po wyjściu z ceremonii. Tradycją jest wręczanie kwiatów parze młodej przez gości wraz z życzeniami. Wiele młodych par prosi, aby zamienić kwiaty na wino lub rzeczy zbierane w akcji charytatywnej na rzecz schronisk dla zwierząt bądź ośrodków opiekujących się dziećmi. Kwiaty na wesele mogą mieć postać kotylionów dla gości. Najważniejsze, aby wszystkie kwiaty były zachowane w jednym stylu.  Kwiatami może być udekorowany tort weselny i upominki dla gości. W kościele kwiatami mogą być udekorowane ławki i ołtarz.

Jakie kwiaty wybrać na wesele?

Do tematu wyboru kwiatów na wesele można podejść na różne sposoby. Wybrać styl wesela i do niego dopasować kwiaty, pamiętając o porze roku i dostępności określonych kwiatów. Dobrym sposobem na wybór kwiatów jest dopasowanie ich do stroju, sylwetki i urody panny młodej. Profesjonalnych porad udziela florysta prowadzący kwiaciarnię, który dobierze kwiaty na wesele w zależności od oczekiwań zamawiających.

Ile kosztują kwiaty na wesele?

Koszt kwiatów na wesele uzależniony jest od gatunku kwiatów i pory roku. Zdecydowanie najtaniej wychodzą kwiaty sezonowe. Podane ceny są kosztem orientacyjnym.

Kwiatowa dekoracja sali weselnej to koszt od 500 do 1000 zł, bukiet panny młodej 150- 400 zł, butonierka dla pana młodego i świadka – 80 zł za sztukę. Florystyczna ozdoba samochodu od 100 zł, dekoracja kościoła ok. 800 zł.  Całościowy koszt kwiatów na wesele to wydatek ok. 2500 złotych. Znacznie mniej zapłacą pary decydujące się na ślub cywilny, ponieważ nie muszą dekorować ławek i ołtarza.

Kwiaty powinno zamawiać się na dwa tygodnie przed ślubem, a w sezonie letnim, ze względu na dużą ilość ślubów trzeba je zarezerwować wcześniej. Najlepiej korzystać z usług kwiaciarni polecanych na lokalnych forach lub przez znajomych, a także poznanych na targach ślubnych!