Jak zorganizować ślub w Boże Narodzenie?  – Targi Ślubne – Targi Młodej Pary

Jak zorganizować ślub w Boże Narodzenie? 

Święta to szczególny, rodzinny czas – spokoju, miłości, pozytywnych emocji i wspaniałej atmosfery. Choinka, zapach świątecznego jedzenia, odpoczynek sprawiają, że wiele par decyduje się na ślub w ten szczególny czas. Zimowa aura w połączeniu z kolędami i piosenkami świątecznymi – to wręcz bajkowa sceneria. Urzędy Stanu Cywilnego i kościoły przeżywają wtedy prawdziwe oblężenie. Według przesądów małżeństwa zawarte w święta są szczęśliwe, bo przecież grudzień ma literę „r”.

Ślub w Boże Narodzenie – to jest klimat!

Ślub w Boże Narodzenie ma trochę zalet – nie zepsuje się jedzenie – śmietana na torcie, majonez w sałatkach, wędliny będą świeże. Gości można uraczyć grzańcem, a dzieci gorącą czekoladą. Do weselnego menu można wprowadzić świąteczne potrawy i ciastka, co sprawi, że wesele na pewno będzie niezwykłe i niepowtarzalne. Ślub w święta to także piękna oprawa sali – choinka, światełka, świąteczne ozdoby. Para ma z głowy zastanawianie się nad  stylem wesela. Kolorystyka sali w tym wyjątkowym czasie to złoto, zieleń, czerwień i biel – wszystkie barwy kojarzące się ze świętami. Jako dekoracja wejścia sprawdzi się jemioła lub ozdobione  gałązki świerku. Ślub w Boże Narodzenie to okazja, aby z weselnymi gośćmi zaśpiewać kolędy lub świąteczne piosenki.

Ślubu w Boże Narodzenie nie zorganizujemy w ostatniej chwili

Ślub w święta to przedsięwzięcie, którego nie da się zorganizować w kilka tygodni. Salę i termin ceremonii należy zarezerwować kilka miesięcy wcześniej. Podobnie jak fotografa, kamerzystę, dekorację sali, auto ślubne i noclegi dla gości. Koniec roku to wzmożony ruch turystyczny i zimowy sezon ślubny. Trzeba też liczyć się  z wyższymi cenami, zwłaszcza w renomowanych salach i w górach.

Świąteczno – weselne dekoracje

Dzięki magicznej świąteczne atmosferze można stworzyć niezwykłe dekoracje sali weselnej. Podstawą dekoracji sali weselnej są lampki. W grudniu szybko robi się ciemno, a piękne światło z lampek sprawi, że na weselu zapanuje niesamowita, ciepła atmosfera. Można udekorować salę i poręczne łańcuchami, a na stołach mogą znaleźć się świąteczne świeczniki o zapachu piernika. Wspaniałą ozdobą na ślub w święta i świąteczne wesele są śnieżynki przyprószone sztucznym śniegiem. Na choince mogą znaleźć się pozłacane szyszka, laski cynamonu, plasterki cytrusów.

Świąteczna panna młoda

Panna młoda powinna wystąpić w białej długiej sukni (model dopasowany do sylwetki, a zdobienia do indywidualnego gustu). Dodatkiem jest białe, sztuczne futerko lub elegancki biały płaszcz. Nakrycie głowy świątecznej panny młodej to zdecydowanie welon

Ślub w Boże Narodzenie to gwarancja szczęścia

Wiele par decyduje się na ślub w Boże Narodzenie, ponieważ wierzą, że taki dzień zawarcia małżeństwa zapewni im wiele szczęśliwych chwil. Jedno jest pewne – nigdy nie zapomną o rocznicy ślubu.

Ślub w Boże Narodzenie ma w sobie coś z magii – piękna sceneria i dużo światełek tworzą niezwykłą atmosferę. Goście weselni mogą poczuć jak w krainie zimowych marzeń.