Kilka super pomysłów na podziękowania dla rodziców – Targi Ślubne – Targi Młodej Pary

Kilka super pomysłów na podziękowania dla rodziców

Przygotowanie wesela to wyczerpujący czas dla narzeczonych. Często pomagają im rodzice, którzy doradzają, służą doświadczeniem życiowym, a często współfinansują wesele. Rodzice wychowali młodą parę i dlatego jednym z najważniejszych momentów wesela jest podziękowanie rodzicom. Ze względu na różne sytuacje rodzinne można to uczynić na wiele sposobów. Młodzi wybierają piosenkę, kwiaty lub oryginalny prezent, np.: drewnianą skrzynkę z upominkami.

Wzruszający moment wesela – podziękowania dla rodziców

Podziękowania dla rodziców obu stron to szczególny moment –  to czas, w którym rodzice są wyróżnieni i stają się najważniejszymi gośćmi na weselu. Tradcyjnie odbywały się po oczepinach, ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby odbyły się wcześniej. Podziękowania dla rodziców mogą mieć różną formę, ale zawsze powinny być wzruszające i wyjątkowe. Piosenka, przemówienie, kwiaty, upominek, wspólny taniec pary młodej z rodzicami, to tylko najczęściej wybierane rodzaje podziękowań. Mogą mieć charakter otwarty, odbyć się przy wszystkich gościach, na środku sali weselnej lub bardziej kameralny. Jaki utwór muzyczny wybrać na podziękowania? W zasadzie dowolny, który lubią rodzice obu stron. Klasykiem jest „Cudownych rodziców mam” Urszuli Sipińskiej. Popularne są również: Marylin Monroe My heart belongs to daddy, Natalii Kukulskiej Co powie tata, Czerwonych Gitar Matka czy też Jeremiego Przybory Rodzina. Dobrym pomysłem jest zadedykowanie 4 ulubionych piosenek – po jednej dla każdego rodzica i wspólny taniec do wszystkich utworów.

Podziękowania dla rodziców to nie przeżytek! 

Wesela przechodzą metamorfozę – pojawiają się nowe gadżety, jest inne jedzenie niż przed laty. Podziękowanie dla rodziców przetrwało, ze względu na jego wyjątkowy charakter – nowożeńcy dziękują za miłość, radość, wspólne chwile, wychowanie, trudy i wyrzeczenia. Podziękowanie powinno wypływać z wdzięczności i miłości dla rodziców.

Tradycyjne sposoby na okazanie wdzięczności mamie i tacie 

Podziękowanie dla rodziców to moment wzruszający dla rodziców i nowożeńców. Z tradycyjnych sposobów często wybierane są kwiaty, najlepiej w specjalnym, uroczystym koszu, krótkie przemówienie pary młodej i zadedykowanie piosenki i wspólny taniec. Państwo młodzi wręczają rodzicom dyplomy, pamiątkowe księgi lub statuetki.

Oryginalne podziękowania dla rodziców

Nowoczesną, oryginalną formą podziękowania dla rodziców jest pamiątkowa księga ze wspólnymi zdjęciami lub film, w którym pojawiają się zdjęcia z dzieciństwa nowożeńców, oczywiście te z rodzicami. Mogą się tam znaleźć sentencje, cytaty z poezji lub własna twórczość państwa młodych. Zdarza się, że para młoda organizuje wycieczkę rodzicom lub pobyt w SPA, czy wyjście do kina.

Rodziców po rozwodzie nie należy zachęcać do wspólnego tańca. Wtedy lepiej sprawdza się taniec grupowy – nowożeńcy i rodzice z obu stron. Pamięć nieżyjącego rodzica można uczcić minutą ciszy lub przemową skierowaną do zmarłego.