Młoda para charytatywnie, czyli co zamiast kwiatów i wina – Targi Ślubne – Targi Młodej Pary

Młoda para charytatywnie, czyli co zamiast kwiatów i wina

Wesela, na których zbierane są środki na cel charytatywny, są coraz popularniejsze. Organizacji zbierających pieniądze lub dary rzeczowe na różne cele jest bardzo dużo. Działają głównie  w zakresie pomocy zwierzętom, dzieciom (z różnymi problemami), osobom chorującym na choroby przewlekłe, seniorom, ofiarom przemocy, osobom z niepełnosprawnością, są to też przeciwdziałania wykluczeniom i działania społecznie. Ślub to wymarzona okazja, aby pomagać!

Wesele – charytatywna akcja, którą chcecie wesprzeć na przyjęciu

Pomoc charytatywna na weselu to nowy trend. Para młoda, może sama określić, komu chce pomóc. Co zamiast kwiatów i wina? Najprostszą formą pomocy jest poproszenie gości, aby zamiast kwiatów złożyli datki na wskazaną fundację lub zbiórkę. Zamiana kwiatów na pieniądze ma także wydźwięk ekologiczny – wiele osób uważa, że wręczanie kwiatów, które i tak zwiędną, jest marnotrawstwem kwiatów i jest nieekologiczne. Wręczanie kwiatów lub wina jest co prawda w polskiej tradycji ślubnej, to jednak nowy trend dość szybko zyskuje zwolenników, a kwiaty zyskują godnych następców. Co jeszcze można dać zamiast kwiatów i wina? Wiele zależy od celu charytatywnego – mogą być karmy dla zwierząt ze schroniska, artykuły szkolne, maskotki lub ubrania dla dzieci z domów dziecka/ małych pacjentów szpitala, książki dla dzieci lub seniorów.

Prezent ślubny bez kwiatów i wina – popularny trend wśród par młodych

Trend organizowania zbiórek na weselach przyszedł z zachodu Europy. Żywot kwiatów ciętych jest krótki, a pieniądze, które wydaje się na kwiaty, można przeznaczyć na lepszy cel. Przed ślubem dobrze jest zgłosić zamiar zbiórki do wybranej fundacji i zapytać o potrzeby i sposób przekazania pieniędzy lub datków.  Zbiórki charytatywne jako dodatek do prezentów ślubnych to ogromna pomoc dla fundacji. Takie fundacje można też spotkać na targach ślubnych.

Komu możemy pomóc, organizując swój ślub i wesele?

Pomocy potrzebuje każda organizacja, która jest zarejestrowana w KRS, która posiada status organizacji pożytku publicznego i w statusie ma zapisaną działalność charytatywną. Najpopularniejsze to: SIEPOMAGA, SOS Wioski Dziecięce, WOŚP, UNICEFF, Otwarte Klatki, Polska Akcja Humanitarna, WWF, Akademia Przyszłości, Fundacja Zdążyć Dzieciom z Pomocą, Fundacja Mam Marzenie oraz setki lokalnych stowarzyszeń, fundacji, schronisk, domów dziecka i klubów Amazonek, domów samotnej matki i domów seniora. 

Jak poinformować gości, czego oczekujemy zamiast kwiatów i wina?

Informacja o planowanej zbiórce powinna znaleźć się w zaproszeniu – gościom należy wyjaśnić, skąd taka decyzja, jakie wsparcie zamiast kwiatów i wina  jest oczekiwane i na jaki cel przeznaczone. Na sali weselnej można ustawić puszki, do których goście mogą wrzucać pieniądze. Puszka powinna mieć logo fundacji, której pomagamy. 

Pomaganie jest zawsze mile widziane. Na weselu jest sporo gości, więc można zebrać ładną kwotę lub dużo przydatnych rzeczy. Pomaganie sprawia wiele przyjemności i jest bardzo dobrym początkiem wspólnego życia. Zbiórka charytatywna spotyka się z pozytywnym odbiorem gości.