Wróć do listy artykułów

Blog

22.04.20

Osoba przygotowująca swój ślub i wesele rozpisuje listę zadań do zrobienia w związku z tą organizacją.O czym nie można zapomnieć, organizując swój ślub i wesele? 

Od zapowiedzi po wybór smaku weselnego ciasta. Oto podstawy i niuanse organizacji ślubnych uroczystości – krok po kroku. Decyzja brzemienna w skutki zapadła – wiecie już, kiedy odbędzie się ślub i wesele. Budżet przygotowany i pora zadać kluczowe pytanie: od czego zacząć?

Organizacja ślubu i wesela od podstaw 

Jako przyszli małżonkowie musicie zdecydować się typ uroczystości ślubnej. Do wyboru macie ślub konkordatowy lub cywilny oraz dostępny, ale rzadziej wybierany – ślub humanistyczny

Pierwszy wiąże się z szeregiem wymagań formalnych – m.in. koniecznością udziału w kursie przedmałżeńskim, wystosowania zapowiedzi, złożenia w parafii zaświadczeń z USC – które poznacie w trakcie wizyty w kancelarii parafii panny młodej. Na ok. 3 m-ce przed ślubem czeka Was wizyta w USC w celu okazania odpisów aktów urodzenia i ustaleń dotyczących zmiany nazwiska. Urzędnik wręczy Wam zaświadczenie o braku okoliczności wykluczających zawarcie małżeństwa, które należy przekazać do kancelarii parafialnej. 

W przypadku wyboru ślubu cywilnego możecie zdecydować się na złożenie przysięgi w urzędzie lub organizację ślubu w plenerze. Druga opcja, choć zdecydowanie bardziej kusząca, wiąże się z dodatkowym kosztem w wysokości ok. 1000 zł. W obydwu przypadkach wymagane jest okazanie dowodów tożsamości i skróconych odpisów aktów urodzenia. Na podstawie Waszych oświadczeń urzędnik przygotuje zapewnienie o braku okoliczności wyłączających zawarcie małżeństwa.

Kolejne etapy – szczegóły o wielkiej wadze 

Ślub i wesele — o czym pamiętać w dniu imprezy?

Aby ustrzec się niepotrzebnego stresu i ślubnych wpadek warto poprosić jedną, zaufaną osobę o pomoc w kwestiach organizacyjnych. Może być nim dobrze zorganizowany znajomy, członek rodziny lub profesjonalny konsultant ślubny. Przyda się osoba, która z żołnierską dyscypliną będzie nadzorować terminarz: 

Sprawna organizacja ślubu i wesela to wyzwanie wymagające ogromnego nakładu pracy, energii i kosztów. W oswojeniu najtrudniejszego, pierwszego etapu przygotowań weselnych może pomóc kontakt ze specjalistami w branży, których spotkacie m.in. na lokalnych Targach Młodej Pary.

Przeczytaj również

...

10.12.2018

Kino plenerowe na weselu

Jak sama nazwa wskazuje kino plenerowe to nic innego jak seans filmowy pod gołym niebem. Historia kina plenerowe sięga lat trzydziestych ubiegłego wieku...


...

29.04.2018

Grawer na obrączkach ślubnych

Obrączki to nieodłączny element każdego ślubu, to także symbol, który od dnia ślubu aż po kres naszych dni towarzyszy nam na serdecznym palcu w codziennym życiu małżeńskim...

...

11.04.2018

5 rzeczy, na których nie warto oszczędzać organizując ślub i wesele

„Nie można w tym dniu oszczędzać na wszystkim” – pomyślicie – pełna zgoda! Na pewnych elementach ślubnej ceremonii oraz weselnej zabawy oszczędzać nie należy…

Media partnerskie