Pamiątka przed ślubem — sesja narzeczeńska – Targi Ślubne – Targi Młodej Pary

Pamiątka przed ślubem — sesja narzeczeńska

Dzisiaj opowiemy o kilku niepodważalnych zaletach sesji przedślubnej. Wyjaśniamy, dlaczego warto i jak ciekawie wykorzystać otrzymane zdjęcia.

Dlaczego warto skusić się na sesję narzeczeńską? 

Większość doświadczonych fotografów zapewni Was, że sesja narzeczeńska to idealny, wstępny test przed ślubną sesją fotograficzną. Pierwszym argumentem „za” będzie możliwość oswojenia się ze specyfiką wspólnego pozowania. Nie każdy czuje się pewnie przed obiektywem specjalisty – tym bardziej w dniu ślubu, gdy wszystkie oczy skierowane będą właśnie na Was. Dobry fotograf ślubny w trakcie pierwszej sesji nauczy Was jak pozować, prawidłowo ustawiać się do światła i na jakie szczegóły zwracać uwagę. 

Sesja narzeczeńska jest też testem umiejętności technicznych i komunikacyjnych fotografa, który będzie pracował w dniu Waszego ślubu. Warto sprawdzić, czy się wspólnie rozumiecie i dobrze czujecie w jego towarzystwie.

Oczywistą zaletą jest romantyczna pamiątka, którą po latach będziecie obydwoje wspominać z sentymentem. Sesję narzeczeńską zdecydowanie warto traktować jako ciekawą przygodę, a nie element harmonogramu zajęć przedślubnych.

Para narzeczonych pozuje naturalnie podczas sesji narzeczeńskiej.

Jak przygotować się do sesji narzeczeńskiej?

Ilość przygotowań zależy od miejsca i stylistyki sesji. Niektóre mogą wymagać stosowania rekwizytów lub specjalnych dekoracji np. kosza piknikowego, kwiatów, balonów czy konfetti. Nie obawiajcie się tego, że stracicie cenny czas. Jeśli w trakcie sesji chcecie się skupić tylko na sobie – lub nie macie czasu na organizowanie nietypowych rekwizytów – nic prostszego. 

Kluczowym elementem ciekawej sesji przedślubnej może być miejsce, które odegrało jakąś rolę w Waszej historii np. dom rodzinny, ogród, las czy ulubione miejsce spotkań. Nie martwcie się o brak pomysłów, Wasz fotograf z pewnością posiada listę miejscówek, które najlepiej sprawdzają się jako tło romantycznych sesji.

Jak dodatkowo wykorzystać te wyjątkowe zdjęcia?

Zdjęcia z sesji narzeczeńskich są zazwyczaj wykorzystywane jako elementy ślubnych dekoracji. Wasze zdjęcie może stać się motywem przewodnim:

  • na zaproszeniach ślubnych,
  • dekoracji sali weselnej np. na tablicy powitalnej dla gości,
  • albumu z podziękowaniami dla rodziców lub świadków,
  • dekoracji opakowań na słodkości – pudełek na ciasta lub czekoladek z imionami gości.

Fotografie narzeczeńskie będą też ciekawym uzupełnieniem Waszego albumu ślubnego.