Wróć do listy artykułów

Blog

30.05.20

Na stole leżą woreczki zapachowe, które mogą posłużyć jako mały prezencik dla gości weselnych.Pamiątki z wesela dla pary młodej i gości

Ślub to wyjątkowe wydarzenie w życiu nowożeńców i ich gości. Młoda para przysięga sobie miłość, wierność, deklaruje chęć stworzenia trwałej rodziny. Uroczystość ma miejsce w gronie świadków, którymi są goście. Para młoda otrzymuje w dniu ślubu różnorodne prezenty: wina, kwiaty, pieniądze, pamiątki, rzeczy przydatne w życiu codziennym. Coraz powszechniejsze jest odwdzięczanie się gościom za przybycie i towarzyszenie nowo poślubionym małżonkom w najważniejszym dniu ich życia.

10 najpiękniejszych pamiątek z wesela

Ślub to szczególny czas, który warto utrwalić nie tylko na zdjęciach. Rynek ślubny oferuje całą gamę pamiątek z wesela. Kolekcjonują je młode pary oraz goście.  Dla nowożeńców najcenniejsze są kartki z życzeniami, zdjęcia w różnych postaciach (album, wersja mobilna), filmy kręcone na weselu przez gości i drobne upominki dodawane do kwiatów i kopert, np.:  pudełeczka z czekoladkami, magnesy z figurką pary młodej, ciasteczko z wróżbą. Pary młode coraz częściej decydują się na obdarowanie gości. Szczęściem warto dzielić się z osobami, które przybyły na ślub i wesele. W dobrym tonie jest podziękować gościom za przybycie na ślub i wesele. Najczęściej wybieranymi pamiątkami ślubnymi są malutkie słoiczki miodu lub konfitur. Słoiczek musi być dekoracyjny, powinien mieć nadruk zawierający imiona nowożeńców, datę ślubu i słowo „dziękujemy”. Popularne są imienne cukierki w ślicznych pudełkach, magnesy lub przypinki z motywami ślubnymi, ewentualnie z danymi nowożeńców. Chętnie wybieranymi pamiątkami ślubnymi są słoniki, lizaki, bańki, buteleczki z alkoholem, świeczki ozdobne i ciastka w uroczych opakowaniach z motywami ślubnymi i imionami szczęśliwej pary.

Amulety pamiątkowe dla gości weselnych na długo pozostają w pamięci i w domach zaproszonych.

Najtrwalsze pamiątki z wesela

Pamiątki z wesela dla pary młodej powinny być trwałe. Prezenty, typu: pościel, sprzęt AGD zazwyczaj przetrwają lata. Podobnie kartki ślubne, księga gości, czy album ze zdjęciami oraz magnesy i przypinki. Trwałe są również figurki drewniane lub ceramiczne, które państwo młodzi coraz częściej wręczają swoim gościom. Najcenniejszą pamiątką ze ślubu są obrączki, które symbolizują związek małżeński. Mogą mieć wykonany grawer z datą ślubu. Wszystko, co  można zjeść, jest miłą, ale chwilową pamiątką ślubną. Wspomnienia z pięknego dnia przywołuje zasuszony bukiet ślubny. 

Pamiątki z wesela zaklęte w obrazach

Ciekawą pamiątką ze ślubu mogą być ramki na zdjęcia z motywem ślubnym lub datą ślubu. Do takich ramek można włożyć zdjęcia i postawić je w dowolnym miejscu. Będą one widoczną pamiątką ze ślubu, która będzie towarzyszyła małżeństwo przez wiele lat. Wiele par decyduje się na namalowanie obrazu, do którego pozują w strojach ślubnych lub na przepiękne sesje plenerowe.

Pomysłowe prezenty od gości

Obecnie prezenty ślubne to nie tylko pościel i sprzęt AGD, czy pieniądze. Rynek ślubny oferuje olbrzymi wybór personalizowanych pamiątek ślubnych, np.:  szampan w małych efektownych buteleczkach, czy komplet filiżanek przeznaczonych specjalnie dla młodej pary. Ciekawym upominkiem może być maskotka z imionami nowożeńców, czy poduszka ze ślubną aplikacją.  Pomysłowym prezentem może być film z wesela wręczony na specjalnie wykonanym nośniku  lub kluczyk z dedykacją dla młodej pary.

Ślub to oczekiwany długo dzień, w którym nowożeńcy, aby wszystko było dopięte na ostatni guzik, a goście mieli miłe wspomnienia z wesela. Upominki dla gości to miły gest podziękowania z przybycie, zabawę i otrzymane podarunki.

Przeczytaj również

...

10.12.2018

Kino plenerowe na weselu

Jak sama nazwa wskazuje kino plenerowe to nic innego jak seans filmowy pod gołym niebem. Historia kina plenerowe sięga lat trzydziestych ubiegłego wieku...


...

29.04.2018

Grawer na obrączkach ślubnych

Obrączki to nieodłączny element każdego ślubu, to także symbol, który od dnia ślubu aż po kres naszych dni towarzyszy nam na serdecznym palcu w codziennym życiu małżeńskim...

...

11.04.2018

5 rzeczy, na których nie warto oszczędzać organizując ślub i wesele

„Nie można w tym dniu oszczędzać na wszystkim” – pomyślicie – pełna zgoda! Na pewnych elementach ślubnej ceremonii oraz weselnej zabawy oszczędzać nie należy…

Media partnerskie