​​​​​​​Pamiątki z wesela dla pary młodej i gości – Targi Ślubne – Targi Młodej Pary

​​​​​​​Pamiątki z wesela dla pary młodej i gości

Ślub to wyjątkowe wydarzenie w życiu nowożeńców i ich gości. Młoda para przysięga sobie miłość, wierność, deklaruje chęć stworzenia trwałej rodziny. Uroczystość ma miejsce w gronie świadków, którymi są goście. Para młoda otrzymuje w dniu ślubu różnorodne prezenty: wina, kwiaty, pieniądze, pamiątki, rzeczy przydatne w życiu codziennym. Coraz powszechniejsze jest odwdzięczanie się gościom za przybycie i towarzyszenie nowo poślubionym małżonkom w najważniejszym dniu ich życia.

10 najpiękniejszych pamiątek z wesela

Ślub to szczególny czas, który warto utrwalić nie tylko na zdjęciach. Rynek ślubny oferuje całą gamę pamiątek z wesela. Kolekcjonują je młode pary oraz goście.  Dla nowożeńców najcenniejsze są kartki z życzeniami, zdjęcia w różnych postaciach (album, wersja mobilna), filmy kręcone na weselu przez gości i drobne upominki dodawane do kwiatów i kopert, np.:  pudełeczka z czekoladkami, magnesy z figurką pary młodej, ciasteczko z wróżbą. Pary młode coraz częściej decydują się na obdarowanie gości. Szczęściem warto dzielić się z osobami, które przybyły na ślub i wesele. W dobrym tonie jest podziękować gościom za przybycie na ślub i wesele. Najczęściej wybieranymi pamiątkami ślubnymi są malutkie słoiczki miodu lub konfitur. Słoiczek musi być dekoracyjny, powinien mieć nadruk zawierający imiona nowożeńców, datę ślubu i słowo „dziękujemy”. Popularne są imienne cukierki w ślicznych pudełkach, magnesy lub przypinki z motywami ślubnymi, ewentualnie z danymi nowożeńców. Chętnie wybieranymi pamiątkami ślubnymi są słoniki, lizaki, bańki, buteleczki z alkoholem, świeczki ozdobne i ciastka w uroczych opakowaniach z motywami ślubnymi i imionami szczęśliwej pary.

Amulety pamiątkowe dla gości weselnych na długo pozostają w pamięci i w domach zaproszonych.

Najtrwalsze pamiątki z wesela

Pamiątki z wesela dla pary młodej powinny być trwałe. Prezenty, typu: pościel, sprzęt AGD zazwyczaj przetrwają lata. Podobnie kartki ślubne, księga gości, czy album ze zdjęciami oraz magnesy i przypinki. Trwałe są również figurki drewniane lub ceramiczne, które państwo młodzi coraz częściej wręczają swoim gościom. Najcenniejszą pamiątką ze ślubu są obrączki, które symbolizują związek małżeński. Mogą mieć wykonany grawer z datą ślubu. Wszystko, co  można zjeść, jest miłą, ale chwilową pamiątką ślubną. Wspomnienia z pięknego dnia przywołuje zasuszony bukiet ślubny. 

Pamiątki z wesela zaklęte w obrazach

Ciekawą pamiątką ze ślubu mogą być ramki na zdjęcia z motywem ślubnym lub datą ślubu. Do takich ramek można włożyć zdjęcia i postawić je w dowolnym miejscu. Będą one widoczną pamiątką ze ślubu, która będzie towarzyszyła małżeństwo przez wiele lat. Wiele par decyduje się na namalowanie obrazu, do którego pozują w strojach ślubnych lub na przepiękne sesje plenerowe.

Pomysłowe prezenty od gości

Obecnie prezenty ślubne to nie tylko pościel i sprzęt AGD, czy pieniądze. Rynek ślubny oferuje olbrzymi wybór personalizowanych pamiątek ślubnych, np.:  szampan w małych efektownych buteleczkach, czy komplet filiżanek przeznaczonych specjalnie dla młodej pary. Ciekawym upominkiem może być maskotka z imionami nowożeńców, czy poduszka ze ślubną aplikacją.  Pomysłowym prezentem może być film z wesela wręczony na specjalnie wykonanym nośniku  lub kluczyk z dedykacją dla młodej pary.

Ślub to oczekiwany długo dzień, w którym nowożeńcy, aby wszystko było dopięte na ostatni guzik, a goście mieli miłe wspomnienia z wesela. Upominki dla gości to miły gest podziękowania z przybycie, zabawę i otrzymane podarunki.