Para młoda w drodze, czyli pojazdy do ślubu – Targi Ślubne – Targi Młodej Pary

Para młoda w drodze, czyli pojazdy do ślubu

Termin wybrany, ksiądz udzieli nam ślubu. Zespół muzyczny, fotograf, kamerzysta i florystka – zamówieni, sala weselna też już wybrana. Obrączki są, suknia i garnitur też, ale czym pojedziemy do ślubu?! Panika, zamieszanie, szukanie i zastanawianie się – klasyczne oldschoolowe auto, bryczka, a może nowoczesny i szpanerski samochód? Pojazd do ślubu to jedna z ostatnich rzeczy, nad którą zastanawiają się zwykle państwo młodzi. Auto do ślubu dla większości nowożeńców nie jest sprawą priorytetową, a jednak istotne jest kto i czym zawiezie nas do kościoła i lokalu. Dziś przeanalizujemy nad jakim środkiem transportu warto się zastanowić planując swoją nową, wspólną drogę!

Dlaczego warto od razu zarezerwować pojazd do ślubu?

Pośród par młodych są zwolennicy podróżowania na ślubny kobierzec swoim autem lub samochodem taty, wujka, kolegi czy brata. Są też tacy – zwłaszcza panowie, którzy jeszcze zanim wybiorą termin na ceremonię, już wiedzą, czym chcą jechać do ślubu. Warto jednak przedyskutować tę kwestię już podczas rozpoczęcia przygotowań do wesela, gdyż Wasze wymarzone auto do ślubu może być trudno dostępne. Niektóre modele pojazdów do ślubu są bardzo popularne i ich wynajęcie zależy od starej zasady „kto pierwszy, ten lepszy”. Inne natomiast – te rzadko spotykane, mogą być zupełnie nieosiągalne w Waszej okolicy, dlatego trzeba mieć czas, by zastanowić się i znaleźć inny model auta. 

Klasyczne modele samochodów zawsze w modzie

Jeśli nie możecie dojść do porozumienia w kwestii wyboru pojazdu do ślubu, to podpowiadamy – klasyczne modele samochodów są zawsze w modzie! Nie musi to być auto w stylu retro z lat 70’ czy 80’, choć oczywiście takie klasyki też są bardzo modne. Jednak jeśli nie chcecie się cofać tak daleko w przeszłość, postawcie na niestarzejące się marki aut. Mercedes, BMW, Chrysler, Jaguar lub Porsche – te samochody zawsze się sprawdzą w przypadku reprezentacyjnej podróży nowożeńców. W okresie letnim dobrym pomysłem będzie wybór kabrioletu – jednak tu decydujący głos musi mieć panna młoda, która będzie musiała wziąć pod uwagę utrzymanie fryzury, wianka lub welonu na swoim miejscu podczas jazdy autem z opuszczonym dachem

Nowoczesnym autem do ślubu? Czemu nie!

Auto do ślubu może być też ciekawym i nowoczesnym akcentem urozmaicającym Wasz wielki dzień. Zaskoczcie wszystkich gości, wyruszając pod kościół ekstrawaganckim i imponującym samochodem! Każdy fan motoryzacji marzy o przejażdżce Fordem Mustangiem, Lamborghini, Astonem Martinem lub Ferrari, a dlaczego nie wybrać się taką „furą” do ślubu? Jeśli któreś z Was (a może oboje?) jest miłośnikiem szybkich sportowych samochodów, to poczujcie się jak w filmie o Jamesie Bondzie i wyruszcie w tę piękną podróż z przytupem! Jedno jest pewne – wszyscy będą Wam zazdrościć! 

Wybór pojazdu do ślubu wbrew pozorom wcale nie jest prosty. Ciężko znaleźć kompromis, a nierzadko też i wymarzone auto. Dlatego nie warto spychać tego na dalszy plan i trzeba do tej kwestii podejść dość poważnie. Tak jak nie chcecie brać ślubu w pierwszym lepszym kościele i nie wyobrażacie sobie zapraszania gości do podrzędnego lokalu, tak i do ślubu nie powinniście jechać byle czym. Pamiętajcie, że pojazd, którym pojedziecie do ślubu będzie uwieczniony na pamiątkowych zdjęciach, zatem wybierzcie go i z głową, i z sercem! 

A kiedy już zarezerwujecie coś dla siebie… Zadbajcie o transport gości weselnych. 😉