Pięć najbardziej wzruszających momentów dla rodziców młodej pary – Targi Ślubne – Targi Młodej Pary

Pięć najbardziej wzruszających momentów dla rodziców młodej pary

Z pewnością jednym z najbardziej wzruszających momentów w życiu każdego rodzica jest ślub jego dziecka. Do tej pory nasz mały synek czy córka, byli zależni od nas i od naszej opieki. Dziś sami tworzą rodziny, wstępując w związek małżeński. Jak możemy więc pomóc im w przygotowaniach? Co należy do naszych obowiązków? Wszystko jest kwestią tego, o co poproszą nas przyszli małżonkowie.

Rodzice panny młodej 

Wedle tradycji do rodziców panny młodej należy błogosławieństwo. Rytuał ten najczęściej odprawiany jest w domu przyszłej żony i ma miejsce przed ceremonią kościelną. Kolejnym bardzo ważnym zadaniem jest odprowadzenie panny młodej przez ojca do ołtarza. Gest ten jest swego rodzaju przekazaniem opieki nad córką przyszłemu mężowi, a zarazem bardzo podniosłą chwilą zarówno dla dumnego męża, jak i samej panny młodej. Przeważnie mama narzeczonej pomaga jej w wyborze sukni ślubnej a akceptacja matki i zachwyt w jej oczach staje się często wyznacznikiem prawidłowego wyboru. W momencie, gdy córka poprosi nas o pomoc, jest to forma szacunku i potrzeby aprobaty ze strony jednej z najważniejszych osób w jej życiu.

Rodzice pana młodego 

Kiedyś do rodziców pana młodego należał zakup obrączek, garnituru, sfinansowanie podróży poślubnej. W dzisiejszych czasach jednak kwestie finansowe ustalane są przez rodziców panny młodej i pana młodego wspólnie, m.in. podczas wspólnego obiadu. Czym więc mogą zająć się rodzice pana młodego? Jeśli przyszła synowa wyrazi na to chęć może zaangażować swoją teściową w wybór menu weselnego czy pomoc przy wstępnej liście gości ze strony pana młodego. Tata przyszłego męża może zająć się typowo męskimi sprawami, czyli pomocą w wyborze auta ślubnego, a także organizacją alkoholu.

Niespodzianki dla rodziców na weselu

Z całą pewnością rodzice młodej pary powinni zostać docenieni przez swoje dzieci podczas wesela. Moment podziękowań dla rodziców jest piątym z kolei najbardziej wzruszającym momentem podczas zaślubin, zaraz po marszu weselnym, przysiędze ślubnej, pierwszym tańcu oraz krojeniem weselnego tortu. Jeśli chcemy, aby nasi rodzice poczuli się docenieni, warto jest postawić na oryginalną niespodziankę w formie podziękowań taką jak np. wcześniej przygotowana prezentacja multimedialna, w której zawrzemy wszystkie najważniejsze chwile z naszego dzieciństwa do teraźniejszości. Z pewnością taka forma podziękowań wzruszy rodziców i pozwoli im wrócić na chwilę do przeszłości. Innym, ciekawym pomysłem jest również obdarowanie rodziców fotoksiążką ze specjalnymi wygrawerowanymi podziękowaniami, plakatem czy też statuetką, która już zawsze będzie przypominać im o tej podniosłej chwili.