Pięknie zapakowany prezent ślubny  – Targi Ślubne – Targi Młodej Pary

Pięknie zapakowany prezent ślubny 

Otrzymanie zaproszenia na ślub oznacza, że zaproszeni goście muszą pomyśleć o prezencie ślubnym. Prezent oprócz tego, że powinien k byćupiony od serca lub zgodnie z życzeniami pary młodej, powinin być elegancko opakowany. Prezenty to nieodłączny atrybut każdego wesela. Mogą być małe mieszczące się w kopercie lub mieć większe rozmiary. Ofiarowany podarunek będzie towarzyszył młodym małżonkom przez długie lata. Prezent to także oryginalną pamiątkę przypominającą o najważniejszym dniu w ich życiu.

Pakowanie prezentów ślubnych

Pakowanie prezentu ślubnego w ogólnie dostępne torebki prezentowane z motywami ślubnymi to bardzo popularny sposób, ale jednocześnie mało kreatywny. Liczy się nie tylko zawartość pudełka, ale także to jak wygląda z zewnątrz. Dostępne różne piękne papiery do pakowania i setki ozdób: kokardy, kwiaty, motywy ślubne. Dzięki odrobinie wysiłku pięknie zapakowany prezent ślubny będzie wyróżniał się na tle innych.

Pomysł na prezent ślubny – ale co dalej? Forma naszego prezentu

Pomysłów na prezent ślubny może dostarczyć młoda para w żartobliwym wierszyku dołączonym do zaproszenia. Jeżeli narzeczeni nie zasugerowali niczego, to prezentem ślubnym powinna być rzecz, która będzie piękną pamiątką lub przedmiotem potrzebnym i funkcjonalnym. Opakowanie  powinno być dostosowane do rodzaju prezentu ślubnego. Najchętniej dawnym prezentem są pieniądze. Zamiast dawać w kopercie, nawet specjalnej, okazjonalnej, lepiej zawinąć je w piękny, papierowy rulonik i ozdobić koronkową wstążką. Można też włożyć pieniądze do woreczka zawiązanego na szyi maskotki. Większe prezenty typu sprzęt AGD lub porcelanę najlepiej zapakować w ozdobny papier i udekorować zdjęciami pani młodej lub pana młodego, ewentualnie ozdobić suszonymi kwiatami, koralikami. 

Usługi profesjonalistów

W całej Polsce dostępne są usługi profesjonalistów zajmujących się pakowaniem prezentów ślubnych, który w sposób fachowy i elegancki przygotują prezent do wręczenia młodej parze. Spotkacie ich także na ślubnych eventach wśród innych wystawców targów ślubnych

Zapakuj prezent ślubny samodzielnie 

Prezent ślubny można zapakować samodzielnie. Przyda się piękny papier i najlepiej koronkowa lub satynowa wstążka, ewentualnie sakiewki i woreczka z organzy oraz ozdoby: kwiaty, motyle, serduszka. Samodzielne pakowanie prezentów ślubnych wymaga zdolności manualnych i bez wątpienia daje wiele radości ze stworzenia oryginalnego opakowania. Ciekawe dodatki do pakowania prezentów można kupić w każdej kwiaciarni oraz w sklepach papierniczych.  

Opakowanie prezentu ślubnego można dostosować do pary młodej, np.: jeżeli prezentem ma być aparat fotograficzny lub kamera, to upominek można ozdobić  zdjęciami z parą młodą wykonanymi przed ślubem. Motywem dekoracyjnym mogą być ozdoby wykonane własnoręcznie z filcu lub na szydełku. Można też zamówić personalizowane nadruki na prezenty ślubne. Najbardziej polecanymi kolorami na prezenty ślubne są: biały, zielony, beżowy, srebrny, złoty i pudrowy róż.