Pory roku: ślub wiosną – Targi Ślubne – Targi Młodej Pary

Pory roku: ślub wiosną

Znalezienie idealnej daty ślubu to jedna z pierwszych rzeczy, jakie spędzają sen z powiek świeżo upieczonym narzeczonym. Zazwyczaj pary marzą o ceremonii i weselu w miesiącach letnich, lecz dziś postaramy się Was przekonać do wiosennego ślubu. Wiosna często przegrywa z latem ze względu na fakt, że w jej najcieplejszych miesiącach, czyli w kwietniu i w maju, nie ma literki „r” w nazwie miesiąca. Marzec zaś wydaje się jeszcze zbyt chłodny, by sprostać weselnym oczekiwaniom nowożeńców. Jak zatem jest z tą wiosną? Czy warto na nią postawić, jeśli chodzi o ślub? 

Ślub kwitnącą wiosną!

Nie ma chyba nic piękniejszego niż kwitnące drzewa, krzewy i całe łąki! Któż nie chciałby mieć sesji ślubnej w takiej właśnie scenerii? Naturalnie piękne dekoracje to coś nieuchwytnego podczas innych pór roku. Ślub wiosną ma niepowtarzalny urok również ze względu na ciepłe, lecz nieupalne dni. Powietrze jest lekkie i świeże, pachnie kwiatami, a pogoda raczej nie zaskoczy nikogo burzą. Wracając do wspomnianego wcześniej braku literki „r” w nazwie wiosennych miesięcy, to chyba nie wszystkie dzisiejsze młode pary wierzą w takie przesądy, prawda? 

Kwitnące na wiosnę bazie na zielonym tle.

Plusy wiosennego ślubu i wesela

Niewątpliwym i najbardziej przyziemnym plusem organizacji ślubu wiosną jest łatwość znalezienia wszystkich niezbędnych podwykonawców, tj. zespołu muzycznego czy dj’a, fotografa, kamerzysty, animatora, firmy cateringowej, czy też domu weselnego lub restauracji. Dodatkowym pozytywem jest to, że na wiosnę zazwyczaj mamy więcej energii, jesteśmy bardziej radośni i z większym entuzjazmem podchodzimy do załatwiania wszelkich spraw. Kolejną kwestią, w jakiej wygrywa ślub wiosną, jest możliwość organizacji wesela w inny dzień niż sobota, gdyż ta pora roku w Polsce obfituje w rozmaite święta i dni wolne. Możemy zorganizować ślub w wielkanocną niedzielę, nie martwiąc się przy tym, że goście w poniedziałek będą musieli iść do pracy. Do dyspozycji mamy również długi weekend majowy, czyli aż trzy dni do wyboru na stworzenie wesela jak z bajki!

Co może nas zaskoczyć, gdy przyroda budzi się do życia

Niestety, wszystko, co ma plusy, musi mieć też minusy… Nie inaczej jest z organizacją ślubu na wiosnę. Choć to piękny czas, musimy być uczciwi i przedstawić Wam również wady tej pory roku. Przede wszystkim – kwiecień-plecień… i choć burzy raczej nie będzie, to może nas zaskoczyć np. śnieg! Trzeba brać to pod uwagę szczególnie w pierwszych miesiącach wiosny. Marzec odpada nie tylko ze względu na swą chłodną aurę, ale przede wszystkim dlatego, że w tym czasie mamy Wielki Post i – jeśli planujemy ślub kościelny – żaden ksiądz nie udzieli nam wtedy ślubu. Post trwa aż do niedzieli wielkanocnej, więc automatycznie pół wiosny na ślub może nam odpaść…

Panna młoda stoi w kwitnącym ogrodzie, trzymając piękny, fioletowy bukiet ślubny.

Mimo iż ślub wiosną ma kilka wad, nadal uważamy, że to cudowny czas na organizację ślubu i wesela. Rześkość powietrza, śpiew ptaków, zapach kwitnących drzew – czegóż chcieć więcej? Biorąc ślub na wiosnę, możemy pokusić się o bukiet z pięknych, świeżych polnych kwiatów, a także podobny wianek i dekoracje kościoła. Do tego, serwując na weselu przystawki z nowalijek, z pewnością pozytywnie zaskoczymy wszystkich gości! Wiosna jest również bardzo symboliczna – to podczas niej wszystko budzi się do życia, zatem niech to będzie również Wasz nowy, wspólny początek!