Wróć do listy artykułów

Blog

13.03.20

Na targach młodej pary cukiernia wystawia wiele pokazowych tortów weselnych, w tym wielki wypiek w kształcie serc.Pyszny temat: tort weselny!

Młode pary zawsze pragną mieć najpiękniejszy i najbardziej smakowity tort weselny. Zgodnie z tradycją, nowożeńcy wspólnie kroją tort i kosztują go na oczach wszystkich zgromadzonych gości. Musi on być zatem i reprezentacyjny, i smaczny. Nikt przecież nie chce, by tort nie wyszedł zjawiskowo na zdjęciach, lub by któreś z państwa młodych skrzywiło się po spróbowaniu tego przysmaku. I choć wybór idealnego tortu weselnego nie wydaje się trudny, to jednak można dostać zawrotu głowy od ogromnego wyboru smaków, kolorów, kształtów i zdobień. Czy istnieje zatem tort doskonały? Sprawdźmy!

Tort weselny — fuzja smaków, kolorów i zapachów

Tort to bardzo istotny element każdego przyjęcia weselnego. Musi zachwycać nie tylko wyglądem, ale prze wszystkim smakiem. Jednak w tej kwestii ciężko będzie dogodzić wszystkim gościom – z tym po prostu musicie się pogodzić. Nie możecie wiedzieć, że ciocia Zosia ma uczulenie na orzechy, a bratanek Michaś nie lubi wiśni. Dlatego najlepszą receptą na wybranie tortu weselnego jest skupienie się na swoich smakach, oczekiwaniach i gustach. Rynek cukierniczy oferuje bardzo szeroki wybór smaków, możecie wybrać coś z propozycji danej cukierni bądź stworzyć własne zamówienie. Najlepszym sposobem na odnalezienie idealnego smaku jest skorzystanie z degustacji tortów. Tylko tak dowiedzie się, co Wam obojgu smakuje i czy „testowana” cukiernia jest w stanie spełnić Wasze wymagania. 

Wielopiętrowy tort weselny zdobią prawdziwe, różnokolorowe róże.

Różnorodne kształty i wielkości tortów weselnych

Jeśli macie już wybrany smak Waszego wymarzonego tortu weselnego, czas przejść do jego wizerunku. W tym zakresie cukiernicy również mają szerokie pole do popisu. Każda cukiernia ma swoje portfolio i chętnie Wam zaproponuje kształt i wielkość dopasowane do ilości osób goszczących się na Waszym weselu. Zdarzyć się może, że propozycje dostępne w cukierniach nie spełnią Waszych oczekiwań. Wtedy najłatwiejszym sposobem na znalezienie pięknego tortu weselnego będzie poszperanie w Internecie. Jeśli znajdziecie słodką budowlę, która Was urzeknie, możecie poprosić cukiernika o wykonanie właśnie takiego dzieła. Warto też sprawdzić, gdzie odbywają się najbliższe targi ślubne! Taki event to doskonała okazja do skosztowania i pooglądania dzieł z różnych cukierni.

Wielowarstwowy tort weselny stylizowany na kawałki drewna zdobią na szczycie figurki wiewiórek.

Zapewne wszyscy narzeczeni starają się przygotować jak najlepsze wesele dla swoich gości i zapominają przy tym, że to przecież przede wszystkim ich dzień. Nie da się uszczęśliwić wszystkich, więc skupcie się na sobie i na tym co przynosi Wam radość i satysfakcję. Ten aspekt dotyczy również wyboru tortu weselnego. Zamówcie taki tort, jaki Wam się podoba i jaki Wam smakuje najbardziej. Opinia i satysfakcja gości, owszem, są bardzo ważne, ale nie dacie rady spełnić oczekiwań każdego z osobna, dlatego postawcie siebie na pierwszym miejscu. Pamiętajcie! To Wasz dzień, a ci, którzy Wam towarzyszą podczas tego wydarzenia, powinni Wam kibicować i nie narzekać, jeśli tort weselny, czy jakieś inne danie nie trafi do końca w ich kubki smakowe!

 

Przeczytaj również

...

10.12.2018

Kino plenerowe na weselu

Jak sama nazwa wskazuje kino plenerowe to nic innego jak seans filmowy pod gołym niebem. Historia kina plenerowe sięga lat trzydziestych ubiegłego wieku...


...

29.04.2018

Grawer na obrączkach ślubnych

Obrączki to nieodłączny element każdego ślubu, to także symbol, który od dnia ślubu aż po kres naszych dni towarzyszy nam na serdecznym palcu w codziennym życiu małżeńskim...

...

11.04.2018

5 rzeczy, na których nie warto oszczędzać organizując ślub i wesele

„Nie można w tym dniu oszczędzać na wszystkim” – pomyślicie – pełna zgoda! Na pewnych elementach ślubnej ceremonii oraz weselnej zabawy oszczędzać nie należy…

Media partnerskie