Pyszny temat: tort weselny! – Targi Ślubne – Targi Młodej Pary

Pyszny temat: tort weselny!

Młode pary zawsze pragną mieć najpiękniejszy i najbardziej smakowity tort weselny. Zgodnie z tradycją, nowożeńcy wspólnie kroją tort i kosztują go na oczach wszystkich zgromadzonych gości. Musi on być zatem i reprezentacyjny, i smaczny. Nikt przecież nie chce, by tort nie wyszedł zjawiskowo na zdjęciach, lub by któreś z państwa młodych skrzywiło się po spróbowaniu tego przysmaku. I choć wybór idealnego tortu weselnego nie wydaje się trudny, to jednak można dostać zawrotu głowy od ogromnego wyboru smaków, kolorów, kształtów i zdobień. Czy istnieje zatem tort doskonały? Sprawdźmy!

Tort weselny — fuzja smaków, kolorów i zapachów

Tort to bardzo istotny element każdego przyjęcia weselnego. Musi zachwycać nie tylko wyglądem, ale prze wszystkim smakiem. Jednak w tej kwestii ciężko będzie dogodzić wszystkim gościom – z tym po prostu musicie się pogodzić. Nie możecie wiedzieć, że ciocia Zosia ma uczulenie na orzechy, a bratanek Michaś nie lubi wiśni. Dlatego najlepszą receptą na wybranie tortu weselnego jest skupienie się na swoich smakach, oczekiwaniach i gustach. Rynek cukierniczy oferuje bardzo szeroki wybór smaków, możecie wybrać coś z propozycji danej cukierni bądź stworzyć własne zamówienie. Najlepszym sposobem na odnalezienie idealnego smaku jest skorzystanie z degustacji tortów. Tylko tak dowiedzie się, co Wam obojgu smakuje i czy „testowana” cukiernia jest w stanie spełnić Wasze wymagania. 

Wielopiętrowy tort weselny zdobią prawdziwe, różnokolorowe róże.

Różnorodne kształty i wielkości tortów weselnych

Jeśli macie już wybrany smak Waszego wymarzonego tortu weselnego, czas przejść do jego wizerunku. W tym zakresie cukiernicy również mają szerokie pole do popisu. Każda cukiernia ma swoje portfolio i chętnie Wam zaproponuje kształt i wielkość dopasowane do ilości osób goszczących się na Waszym weselu. Zdarzyć się może, że propozycje dostępne w cukierniach nie spełnią Waszych oczekiwań. Wtedy najłatwiejszym sposobem na znalezienie pięknego tortu weselnego będzie poszperanie w Internecie. Jeśli znajdziecie słodką budowlę, która Was urzeknie, możecie poprosić cukiernika o wykonanie właśnie takiego dzieła. Warto też sprawdzić, gdzie odbywają się najbliższe targi ślubne! Taki event to doskonała okazja do skosztowania i pooglądania dzieł z różnych cukierni.

Wielowarstwowy tort weselny stylizowany na kawałki drewna zdobią na szczycie figurki wiewiórek.

Zapewne wszyscy narzeczeni starają się przygotować jak najlepsze wesele dla swoich gości i zapominają przy tym, że to przecież przede wszystkim ich dzień. Nie da się uszczęśliwić wszystkich, więc skupcie się na sobie i na tym co przynosi Wam radość i satysfakcję. Ten aspekt dotyczy również wyboru tortu weselnego. Zamówcie taki tort, jaki Wam się podoba i jaki Wam smakuje najbardziej. Opinia i satysfakcja gości, owszem, są bardzo ważne, ale nie dacie rady spełnić oczekiwań każdego z osobna, dlatego postawcie siebie na pierwszym miejscu. Pamiętajcie! To Wasz dzień, a ci, którzy Wam towarzyszą podczas tego wydarzenia, powinni Wam kibicować i nie narzekać, jeśli tort weselny, czy jakieś inne danie nie trafi do końca w ich kubki smakowe!