Wróć do listy artykułów

Blog

31.05.20

Różne aparaty fotograficzne do fotografii ślubnej wiszą na wieszaku.Rodzaje fotografii ślubnej — dopasuj ją do swojego przyjęcia

W czasach, kiedy każdy gość ma telefon z aparatem i kamerką, profesjonalne usługi fotograficzne na ślubie i weselu mogą wydać się przeżytkiem. Jednak młode pary chcą mieć profesjonalnie wykonane zdjęcia ślubne i piękne romantyczne sesje. Fotografia ślubna jest wspomnieniem na całe życie – często stoi na eksponowanym miejscu, a album ślubny jest jedną z najcenniejszych pamiątek małżeństwa. Jest wykonywana po to, aby uwiecznić miłe chwile i cudowne momenty w życiu nowożeńców.

Rodzaje fotografii ślubnej 

Dzień ślubu jest dla człowieka wyjątkowym przeżyciem i chce, aby wszystko udało się tak, jak było zaplanowane. Bardzo istotne jest utrwalenie tego pięknego dnia na fotografiach. Fotograf ślubny może rozpocząć swoją pracę już w domu panny młodej i uwiecznić przygotowania oraz tradycyjne rytuały związane z wyjściem narzeczonych na ceremonię. Towarzyszy zakochanym w drodze na zaślubiny i podczas uroczystości. Praca fotografa jest szczególnie ważna podczas zaślubin, ponieważ w wielu kościołach i Urzędach Stanu Cywilnego nie wolno fotografować gościom. Fotografia ślubna może być wykonana także na weselu. Sesja plenerowa to najważniejszy akt fotografii ślubnej – może być wykonana w dowolnym stylu, jaki zażyczy sobie para młoda. Profesjonalny fotograf powinien zaproponować rodzaj zdjęć na konkretny styl przyjęcia. Fotografia ślubna dzieli się na kilka rodzajów, wśród których najpopularniejsze są: reportaż ślubny, fotografia studyjna oraz fotografia plenerowa.

HIT w branży, czyli reportażowa fotografia ślubna

Każdy profesjonalny fotograf ma w swojej ofercie fotografię ślubną w postaci reportażu. Fotograf z asystentem przebywają z parą młodą przez cały dzień – od wczesnych godzin rannych po oczepiny. Towarzyszą młodym w przygotowaniach do ślubu, ceremonii i na weselu. Zdjęcia dokumentowane są chronologicznie. Trzeba wynająć dwóch fotografów- jeden w pierwszej części dnia (przygotowania do ślubu) podąża za panną młodą, drugi za panem młodym. 

Ślubna fotografia studyjna, czyli opcja dla wymagających

Fotografia ślubna studyjna to najbardziej tradycyjny rodzaj zdjęć. Fotograf w porozumieniu z nowożeńcami ustala szczegóły i termin sesji. Zdjęcia o charakterze portretowym, pozowane mogą być wykonane w ruinach zamku, parkach, ogrodach, z wykorzystaniem motywu zachodu słońca. Wykorzystuje się standardowe dodatki: parasol, cygara, kapelusze, walizki.

Zakochani w zdjęciach plenerowych

Fotografia ślubna plenerowa to naturalne podejście do fotografii studyjnej. Młoda para zachowuje się swobodniej, a miejsce ma charakter tła.  Zdjęcia można wykonać w starym dworze, muzeum, żwirowni, lesie, opuszczonym budynku, parku, nad jeziorem, pałacu, ogrodzie. Można wykorzystać różne rekwizyty, które nadadzą charakter zdjęciom.

Dodatki do fotografii ślubnej

Z wesela warto mieć jak najwięcej pamiątek. Bezcenne są takie rzeczy jak album ze zdjęciami zarówno wykonanymi przez gości, jak i przez profesjonalnego fotografa oraz księgę gości. W zimowe wieczory nieraz po latach, można pokazać dzieciom, jak wyglądał ślub rodziców, opowiedzieć o gościach i przyjęciu.

Przeczytajcie również, jak wybrać fotografa na ten najważniejszy dzień. Zdjęcia z wesela to pamiątka na całe życie i powinna być najpiękniejsza oraz przywoływać cudowne wspomnienia.

 

 

  

 

Przeczytaj również

...

10.12.2018

Kino plenerowe na weselu

Jak sama nazwa wskazuje kino plenerowe to nic innego jak seans filmowy pod gołym niebem. Historia kina plenerowe sięga lat trzydziestych ubiegłego wieku...


...

29.04.2018

Grawer na obrączkach ślubnych

Obrączki to nieodłączny element każdego ślubu, to także symbol, który od dnia ślubu aż po kres naszych dni towarzyszy nam na serdecznym palcu w codziennym życiu małżeńskim...

...

11.04.2018

5 rzeczy, na których nie warto oszczędzać organizując ślub i wesele

„Nie można w tym dniu oszczędzać na wszystkim” – pomyślicie – pełna zgoda! Na pewnych elementach ślubnej ceremonii oraz weselnej zabawy oszczędzać nie należy…

Media partnerskie