Rodzaje fotografii ślubnej — dopasuj ją do swojego przyjęcia – Targi Ślubne – Targi Młodej Pary

Rodzaje fotografii ślubnej — dopasuj ją do swojego przyjęcia

W czasach, kiedy każdy gość ma telefon z aparatem i kamerką, profesjonalne usługi fotograficzne na ślubie i weselu mogą wydać się przeżytkiem. Jednak młode pary chcą mieć profesjonalnie wykonane zdjęcia ślubne i piękne romantyczne sesje. Fotografia ślubna jest wspomnieniem na całe życie – często stoi na eksponowanym miejscu, a album ślubny jest jedną z najcenniejszych pamiątek małżeństwa. Jest wykonywana po to, aby uwiecznić miłe chwile i cudowne momenty w życiu nowożeńców.

Rodzaje fotografii ślubnej 

Dzień ślubu jest dla człowieka wyjątkowym przeżyciem i chce, aby wszystko udało się tak, jak było zaplanowane. Bardzo istotne jest utrwalenie tego pięknego dnia na fotografiach. Fotograf ślubny może rozpocząć swoją pracę już w domu panny młodej i uwiecznić przygotowania oraz tradycyjne rytuały związane z wyjściem narzeczonych na ceremonię. Towarzyszy zakochanym w drodze na zaślubiny i podczas uroczystości. Praca fotografa jest szczególnie ważna podczas zaślubin, ponieważ w wielu kościołach i Urzędach Stanu Cywilnego nie wolno fotografować gościom. Fotografia ślubna może być wykonana także na weselu. Sesja plenerowa to najważniejszy akt fotografii ślubnej – może być wykonana w dowolnym stylu, jaki zażyczy sobie para młoda. Profesjonalny fotograf powinien zaproponować rodzaj zdjęć na konkretny styl przyjęcia. Fotografia ślubna dzieli się na kilka rodzajów, wśród których najpopularniejsze są: reportaż ślubny, fotografia studyjna oraz fotografia plenerowa.

HIT w branży, czyli reportażowa fotografia ślubna

Każdy profesjonalny fotograf ma w swojej ofercie fotografię ślubną w postaci reportażu. Fotograf z asystentem przebywają z parą młodą przez cały dzień – od wczesnych godzin rannych po oczepiny. Towarzyszą młodym w przygotowaniach do ślubu, ceremonii i na weselu. Zdjęcia dokumentowane są chronologicznie. Trzeba wynająć dwóch fotografów- jeden w pierwszej części dnia (przygotowania do ślubu) podąża za panną młodą, drugi za panem młodym. 

Ślubna fotografia studyjna, czyli opcja dla wymagających

Fotografia ślubna studyjna to najbardziej tradycyjny rodzaj zdjęć. Fotograf w porozumieniu z nowożeńcami ustala szczegóły i termin sesji. Zdjęcia o charakterze portretowym, pozowane mogą być wykonane w ruinach zamku, parkach, ogrodach, z wykorzystaniem motywu zachodu słońca. Wykorzystuje się standardowe dodatki: parasol, cygara, kapelusze, walizki.

Zakochani w zdjęciach plenerowych

Fotografia ślubna plenerowa to naturalne podejście do fotografii studyjnej. Młoda para zachowuje się swobodniej, a miejsce ma charakter tła.  Zdjęcia można wykonać w starym dworze, muzeum, żwirowni, lesie, opuszczonym budynku, parku, nad jeziorem, pałacu, ogrodzie. Można wykorzystać różne rekwizyty, które nadadzą charakter zdjęciom.

Dodatki do fotografii ślubnej

Z wesela warto mieć jak najwięcej pamiątek. Bezcenne są takie rzeczy jak album ze zdjęciami zarówno wykonanymi przez gości, jak i przez profesjonalnego fotografa oraz księgę gości. W zimowe wieczory nieraz po latach, można pokazać dzieciom, jak wyglądał ślub rodziców, opowiedzieć o gościach i przyjęciu.

Przeczytajcie również, jak wybrać fotografa na ten najważniejszy dzień. Zdjęcia z wesela to pamiątka na całe życie i powinna być najpiękniejsza oraz przywoływać cudowne wspomnienia.